Ознака: полиција
Македонија

Aкција на МВР: На 54 локации откриени големи количества оружје и дрога

пред 4 години
за да се ослесни престојот на кинески туристи

Заеднички патроли на српската и кинеската полиција во Белград

пред 4 години
Непријатна случка за двајца Чеси

Се капеле голи во каналите на Венеција – туристи казнети со по 3.000 евра

пред 4 години
петмина приведени по судир со полицијата

Шеста парада на гордоста во Белград, годинава под слоганот „Јас не се откажувам“

пред 4 години
монструозен чин

Татко го фрлил бебето во рекa, па отишол на пијачка (ВИДЕО)

пред 4 години
Мицотакис го отвора меѓународниот саем

Солун утре под опсада на 3.300 полицајци

пред 4 години
Мотивите сé уште не се познати

Убиство во Гостивар: Со остар предмет усмртена е жена, а две лица се повредени

пред 4 години
на подрачјето на Скопје

Моторџиите синоќа беа „мета“ на полициска акција

пред 4 години
13-ти викенд како траат протестите

Повторно хаос во Хонк Конг: Полицијата употреби воден топ во сина боја (ВИДЕО)

пред 4 години
СЕ чЕШЛА ПЛОШТАДОТ ЕГЗАРХИЈА

Голема полициска акција во Атина, приведени имигранти, се барало и дрога

пред 5 години
необична интервенција на полицијата во РОТЕРДАМ

Му ги чувала трите кучиња на соседот, тие ја искасапиле

пред 5 години
Македонија

Скопјанец правел неред пред кафеана во Трубарево

пред 5 години
Македонија

Најчесто за недозволена брзина: Синоќа полицијата казни 200 возачи

пред 5 години
Македонија

Во возило на „Џон Кенеди“ пронајдно оружје

пред 5 години
Македонија

При судир на две возила на паркинг во Аеродром е удрен пешак

пред 5 години
Македонија

Откриени 48 илегални мигранти кај Струмица

пред 5 години
како од филмовите за дивиот запад

Полицајци од Тексас качени на коњи водат Афроамериканец врзан за јаже

пред 5 години
Македонија

Женското тело кое го пронајде вработен во „Комуналец“ предадено на обдукција – полицијата го истражува случајот

пред 5 години
Македонија

Шест лица во Тетовско приведени поради дрога

пред 5 години
Македонија

За брзо возење исклучени од сообраќај 69 возачи

пред 5 години