Преземањето на авторски содржини (текстови, видео и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно, притоа мора да се наведе изворот и да се постави хиперлинк до содржината што се цитира.

Редакцијата на Pressing TV не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook и Twitter, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа.