Категорија: Македонија
Екс-пратеникот се огласи по притворот за Боки 13 и Зоки Кичеец

Богоевски: Одговорност и за оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба

пред 30 мин.
Македонија

Беса негодува што се доцни со имплементацијата на Законот за јазици (ВИДЕО)

пред 43 мин.
Поддржува ветинг во судството

Јовески: Обвинителите и судиите треба да бидат со интегритет

пред 1 час
Македонија

Јовески за оставката на Јанева: Тоа е нејзин личен чин (ВИДЕО)

пред 2 часа
за да се запре истражната постапка против него

Рускоска: Oсомничените на сведокот му барале 8 милиони евра (ВИДЕО

пред 2 часа
Македонија

Беса: Немаме покана за лидерска средба, би прифатиле ако знаеме за што ќе се разговара (ВИДЕО)

пред 2 часа
Македонија

Cообраќајка во Струшко – има и повредени

пред 2 часа
Осомничен заедно со Боки 13

Уапсен бизнисменот Зоки Кичеец

пред 3 часа
РЕАКЦИЈА НА ОПОЗИЦИЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Царовска дека лаже – не е доделен ниту еден грант за млади за отворање бизнис

пред 3 часа
Македонија

Обвинителството бара притвор за Боки 13 и Зоки Кичеец, барале 8, а зеле 1,5 милиони евра од бизнисмен за да се запре кривична постапка

пред 3 часа
Македонија

ВО ЖИВО од Обвинителство: Прес-конференција на јавниот обвинител Љубомир Јовевски

пред 4 часа
Македонскиот претседател во посета на Љубљана

Пахор-Пендаровски: Грешката од јуни да се исправи на следниот самит на ЕУ

пред 5 часа
Кандидатката за нов претседател на Европската комисија со отворени карти

Фон дер Лајен се залага за датум за преговори на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

пред 6 часа
По повикот на Заев за лидерска средба

Мицкоски ќе дојде ако се разговара за предвремени избори, Села начелно прифаќа

пред 6 часа
Македонија

Заев за новата „бомба“ за Нешковски: Одговорност да носам?! Јас се гордеам со тоа што го објавив

пред 6 часа
Македонија

Заев: Ако избрзаме со ветингот може да останеме без судии

пред 6 часа
ДВА МЕСЕЦИ ПРЕД ИСТЕКОТ НА МАНДАТОТ

Специјалната обвинителка Катица Јанева си поднесе оставка

пред 6 часа
Македонија

Заев: Нема предвремени избори, останувам на ставот за редовни

пред 6 часа