Категорија: Македонија
Македонија

Откако американската амбасадорка даде амин за пописот, останува уште Пендаровски да потпише

пред 1 час
Македонија

Заев пак го смени ставот за „Монструм“: Ако имав информации во изминатите години ќе ги посочев

пред 18 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара од Пендаровски да не го потпишува Указот на Законот за попис

пред 2 дена
Македонија

Заев му продава евтини финти на Црвенковски: Го предзвикува да се кандидира за лидер на СДСМ

пред 2 дена
Македонија

Што предвидува Законот за попис: Ако синот е во Швајцарија, таткото ќе може да го попише бидејќи најмногу го познава

пред 3 дена
Македонија

Не е пречка само Бугарија, пријателите од Европа јавно укажуваат дека и корупцијата е проблем

пред 3 дена
Македонија

Мицкоски: Кога СДСМ беше опозиција за пуста власт и пари ја кодошеше Македонија

пред 3 дена
Македонија

Груби: Рамковните административци од 1 февруари ќе почнат со работа

пред 3 дена
Македонија

Наместо новогодишни украси, Општина Чаир донираше две амбулантни возила

пред 3 дена
Македонија

Формирана е комисија за случајот со родилката во Дебар

пред 3 дена
Македонија

Димитров ја потпиша рамковната спогодба за превод на правото на ЕУ

пред 3 дена
Македонија

Митева: Фирмата ГЕО КАЕВСКИ добила над 300.000 евра за само три години, дали вака се богатат функционерите на СДСМ

пред 3 дена
Македонија

Тешко на државава кога амнестиран криминалец како Заев ќе организира фалсификуван попис

пред 3 дена
Македонија

Мицкоски во вестите на ТВ Алфа во 14:30 часот

пред 3 дена
Македонија

Мицкоски: Лапнаа од државата 33 милиони евра, а донираат во селективно одбрани општини само 1000 таблет-компјутери. Брука!

пред 3 дена
Македонија

Измената во Законот за лекови доаѓа по барање на „Фајзер“, вели Филипче

пред 3 дена
Македонија

Мицкоски: Она што го слушнав од тројцата пријатели и премиери значи поддршка за секој наш напор за напредок

пред 3 дена
Македонија

Симовски, директор на ДЗС се закани: Кој нема да учествува во пописот ќе одговара кривично

пред 3 дена
Македонија

Донев: Во време на тешка криза, рецесија, чаршија и угостители пред клуч и пропаст, градоначалникот на Охрид ги расфрла парите на граѓаните за анкета

пред 3 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев наместо со проекти владее со плаќање концесии, стоп за пописот кој ќе биде фалсификат

пред 3 дена