Категорија: Свет
Средба на шефовите на дипломатии

Јапонија, Кина и Јужна Кореја ќе соработуваат за денуклеаризацијата на Северна Кореја

пред 3 часа
Според најновата денеска објавена анкета

Мнозинството Британци бараат референдум за конечната зделка за Брегзит

пред 6 часа
необична интервенција на полицијата во РОТЕРДАМ

Му ги чувала трите кучиња на соседот, тие ја искасапиле

пред 7 часа
ПОВТОРНО ЈА НАЛУТИЈА КИНА

САД му продаваат модерни авиони на Тајван, зделката е тешка 7 милијарди евра

пред 7 часа
ШТО ЌЕ ПОСАКА САКА ДА СИ КУПИ

Трамп ја откажа посетата на Данска откако му удрија корпа за Гренланд

пред 7 часа
Ветувам дека нема да го направам ова, напиша американскиот претседател

Трамп на твитер објави фотомонтажа со свој хотел на Гренланд (ФОТО)

пред 23 часа
ПУКНА ТИКВАТА СО ПАРТНЕРОТ САЛВИНИ

Италија оди кон предвремени избори, премиерот Конте поднесува оставка

пред 23 часа
ќе треба да се повлекуваме од брегот?

Научниците од НАСА го следат топењето на мразот на Гренланд и наодите не се добри

пред 23 часа
британскиот премиер бара повторно преиспитување на договорот

Финскиот премиер му порача на британскиот колега Џонсон дека ЕУ нема да преговара за Брегзит

пред 24 часа
Овие ракети во рамките на договорот беа забранети

Русија го обвини САД за поттикнување воени тензии со ракетниот тест

пред 1 ден
кремљ ги окарактеризира разговорите на двајцата претседатели како конструктивни

Макрон уверен во европската иднина на Русија по средбата со Путин

пред 1 ден
намалувањето на апетитот ќе и помогне на нашата планета

Бразилскиот претседател со план за спас на планетата: По голема нужда секој втор ден

пред 1 ден
Летал од Москва кон Париз

Авион на „Ер Франс“ принудно слета во Луксембург

пред 1 ден
прошталното писмо кое го оставил ги открива мотивите

Руски вундеркинд си го уби целото семејство, а потоа и себе

пред 2 дена
Берлин за првпат прифаќа деца на терористи од Сирија

Четири германски деца родени во ИД се вратија дома од Сирија

пред 2 дена
по експлозијата на полигон за воени проби во северна Русија

Путин: Руската нуклеарна експлозија не претставува никаква закана

пред 2 дена
Предупредување на централната банка на Германија

Германската економија ќе влезе во рецесија во третиот квартал

пред 2 дена
Тимот што победува не се менува

Трамп ќе го задржи Пенс за свој потпретседател во трката за втор мандат

пред 2 дена