Категорија: Свет
За “TOS-1A” ИСИЛ нема одбрана

„Сончевиот пламен“ ги неутрализира џихадистите во Сирија (ВИДЕО)

пред 19 часа
Во какво царство од 600 мииони долари живее Ердоган

Палата од 1.000 соби, може да издржи и нуклеарен напад (ВИДЕО)

пред 20 часа
Бизнис и политика

Фејсбук и Сорос во отворена војна

пред 1 ден
Европа не сака да го менува договореното со Велика Британија

Не може да се преговара за предлог-договорот за Брегзит

пред 1 ден
едно од најпознатите туристички места во Шпанија погодено од силно невреме

Бранови рушат тераси на Тенерифе

пред 1 ден
Пие, облекува различни чевли, бакнува кого стигне

Сите бламажи на Јункер на едно место (ВИДЕО

пред 2 дена
„Билд ам Зонтаг“ објавува

Германија разгледува полесни начини за протерување на илегалните мигранти

пред 2 дена
„Голан-100“ е монтиран на тенк Т-72

Со ова оружје се ништат терористите во Сирија (ВИДЕО)

пред 2 дена
ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА СЕЌАВАЊЕТО

Макрон: Германија и Франција не смеат да дозволат светот да отиде во хаос

пред 2 дена
Обраќање на Папата по повод Светскиот денот на сиромаштијата

Папата Франциск: Не треба да се игнорираат мигрантите

пред 2 дена
Цел на нападот била верската заедница на Сиките

Тројца загинати и 15 повредени – Гранатиран верски храм во Индија

пред 2 дена
Незадоволство поради покачувањето на цените на горивото

Повторно протести во Франција откако вчера беа повредени над 400 луѓе

пред 2 дена
ЦИА ПРОЦЕНУВА

Саудискиот принц Салман лично ја наредил егзекуцијата на Кашоги

пред 3 дена
Сирија полека ја чисти територијата од ИСИЛ

Мртви терористи расфрлани по вулкански ридови (ФОТО)

пред 3 дена
Протестите против зголемување на цената на горивата во Франција земаа и една жртва

Една жртва и преку сто повредени на протестите во Франција (ВИДЕО)

пред 3 дена
Свет

САД погодени од снежно невреме, бројни сообраќајни незгоди, најмалку осумминаа загинаа

пред 3 дена
Самоубиствен напад во главниот град на Чеченија

Девојка се разнела кај полициска станица во Грозни (ВИДЕО)

пред 3 дена
Протести поради климатските промени

Уапсени 80 демонстранти во Лондон (ВИДЕО)

пред 3 дена