Вчера во 03:35 часот во село Трубарево-скопско пред угостителски објект 32-годишниот Д.А. од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеник при преземање службени дејствија.

Лицето било приведено во Полициската станица Гази Баба и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.