Ознака: коронавирус
Свет

Ова е професорот на чија врата затропа ФБИ: Се сомничи дека го направил и го продал корона вирусот на Кинезите

пред 2 дена
Економија

Во Крушево се затвора конфекцијата „Фалко“

пред 3 дена
Свет

ЕУ и се извини на Италија што не мрдна со прст и ја остави на цедило

пред 6 дена
Македонија

Црн ден: Двајца починати, 44 нови заболени

пред 1 нед.
Македонија

Германски доктор: Секоја година многу повеќе луѓе умираат од сезонски грип отколку од корона

пред 1 нед.
Според истражувањето на институтот „Џон Хопкинс“ за 2019 година

Македонското здравство е најнеподготвено да се справи со вонредни ситуации и епидемии, споредено со земјите од регионот

пред 2 недели
Македонија

Втора жртва од коронавирусот и прв полициски час во земјава

пред 2 недели
предвидување на лекарите

Планирајте одмор во Грција, короната ќе заврши до лето

пред 3 недели
Македонија

Родители, на децата давајте им бозел, цинк и аронија за заштита од короната

пред 3 недели
Регион

Во Србија уште шест нови случаи на заразени со новиот коронавирус, вкупно 89

пред 3 недели
Македонија

Филипче: Петмина нови позитивни на корона вирусот, четворица здравствени работници

пред 3 недели
Регион

Во Албанија бројот на заразени со коронавирус се зголеми на 55 лица

пред 3 недели
Економија

Finance Think: Неопходен е план за справување со економските последици од коронавирусот

пред 3 недели
Свет

Совет од лекарите: Не пијте лекови на своја рака против корона

пред 3 недели
Спорт

Првенствата нормално се играат: За Турците, Унгарците и Русите не важи забрана за фудбал

пред 3 недели
затвараат молови, обложувалници, казина

Македонија во целосен карантин

пред 4 недели
Свет

Доаѓа ли спасот: Холандски научници откриле антитело што може да помогне против короната

пред 4 недели
Економија

И мелничко-пекарската индустрија страда поради коронавирусот

пред 4 недели
Економија

Бежоска тврди дека банкарскиот систем е отпорен на потенцијалните шокови од корона вирусот

пред 4 недели
работниците да пријават

КСС: Дел од работодавачите не сакаат да ја почитуваат владината мерка за коронавирусот

пред 4 недели