Ознака: лига на шампиони
Резултати од квалификациите на ЛШ

Ѕвезда испушти победа во финишот, Динамо само 1-1 на Максимир,Ајакс го издржа пеколот во Солун (ФОТО)

пред 5 години
Спорт

Резултати ЛШ: Maрибор испадна, Ѕвезда и со пораз продолжи во следната рунда

пред 5 години
НЕ ГО ПОМИНАА ПРВОТО КОЛО

Шкендија шокирана во судиското продолжение

пред 5 години
Спорт

Резултати ЛШ: Молдавски Шериф поразен дома со 0-3

пред 5 години
Спорт

Вардар сигурен за ЛШ и во сезоната 2020/21

пред 5 години
Познати екипите во најсилното ракометно натпреварување

Лигата на шампиони ќе врие од фаворити, Македонија со двајца учесници (ФОТО)

пред 5 години
од бината на плоштад Македонија

Десингер-Дибиров: Какво време дојде Германец да сака да живее во Македонија

пред 5 години
во својата прва сезона на тренерското место на Вардар

Парондо: Никогаш не размислував за ваков епилог

пред 5 години
Ливерпул го совлада Тотенхем со 2:0

Ливерпул е нов фудбалски шампион на Европа (ВИДЕО)

пред 5 години
Познати екипите против коишто може да играат македонските претставници во европските купови

Стеауа, Легија, Хајдук, Ренџерс… можни противници на Ѓорче, Академија и Шкупи

пред 5 години
Инфаркт завршница во Амстердам

Тотенхем во финалето на Лигата на шампионите со гол во последната секунда (ВИДЕО)

пред 5 години
Спорт

Вардар против Пик Сегед во одлучувачка битка за пласман на фајнл фор

пред 5 години
Последната пречка на тој пат е унгарски ПИК Сегед

Вардарци сакаат повторно да бидат дел од фајналфор

пред 5 години
според искусниот стратег

Манчестер Сити и Јувентус се фаворити за освојување на ЛШ, смета Капело

пред 5 години
први мечеви од четвртфиналето на ЛШ

Барса сигурна на Олд Трафорд, Роналдо за предност на Јуве пред реваншот (ВИДЕО)

пред 5 години
Во сабота реванш во Лигата на шампионите против Загреб

Парондо: Имаме одличен резултат, но нема опуштање

пред 5 години
Убедлива победа на македонскиот ракометен шампион на гостувањето во Хрватска

Вардар го растури Загреб

пред 5 години
Ракомет - Лига на шампиони

Вардар против ППД Загреб во борба за влез меѓу осумте најдобри

пред 5 години
се најавуваат промени

Гигантите сакаат уште побогата ЛШ и без мали клубови

пред 5 години
Објаснети одлуките на ВАР системот во ЛШ

УЕФА: Раката на Кимпембе беше далеку од телото

пред 5 години