ЕХФ го објави списокот на сите екипи кои ќе учествуваат во Лигата на шампиони за следната сезона 2019/20.

Трофејот ќе го брани Вардар, а покрај нив во послабите групи ќе учествува и екипата на Еурофарм Работник од Битола. Битолчани добија вајлд карта и за прва пат ќе играа во најсилното натпреварување.

Лигата почнува на крајот на септември и уште отсега можеме да се подготвиме за атрактивни натпревари на Килеце, Барселона, Кил, ПСЖ, Веспрем, Пик Сегед, Загреб….