Фудбалерите на Црвена Ѕвезда испуштија победа против Копенхаген во финишот на мечот во Белград во натпревар од Квалификациите од Лигата на шампионите. Српскиот тим водеше со голот на Павков, но гостите изедначија со соминителен пенал.

И другиот тим од регионот Динамо Загреб одигра само 1-1 против Ференцварош. Во другите натпревари Аполон беше изненаден на домашен терен од Карабах.


Ајакс пак издржа на Тумба стадионот во Солун против Паок играјќи 2-2, додека пак Бриж славеше минимално против Динамо Киев