Празник за љубителите на фудбалот. Во 18.55 часот почнува новата сезона во Лигата на шампионите.

За нас најинтересно ќе биде во Неапол, каде Наполи со нашиот Елиф Елмаз ќе го пречека европскиот првак Ливерпул, како и во Дортмунд, каде Борусија ќе биде домаќин на Барселона.

Во тимот на Барса најверојатно ќе биде и Лео Меси а мечот ќе го почне од клупата.