Ознака: црква
Магазин

Дали треба да се крстиме кога со возило или автoбус минуваме покрај црква?

пред 8 мес.
Македонија

Томосот на Обединетата СПЦ на Кралството СХС чинел 1,5 милиони француски франци (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Годишнината од смртта на кралот Милутин одбележана во Скопје: Што е следно-„трипати ура за царот ослободител Борис III“!?

пред 2 години
Последната протестна нота од Софија како повод

Владиката Петар: Селаните на Клепач не сакаат фалсификувана историја, едногласно одлучиле да ја сменат плочата

пред 3 години
Магазин

Преку ИПА програмата се реставрира црквата „Св. Власие“ во Штип

пред 3 години
Македонија

Католичките верници денеска го слават Божик

пред 3 години
Македонија

По името и јазикот Заев најави дека ќе ја реши и црквата

пред 4 години
се реорганизираше во православна црква на украина

Украинската афтокефална црква повеќе не постои

пред 5 години
пред олтарот на таква црква никој нема да клекне

Поглаварот на ЦПЦ: Обединување во една црква на Црна Гора е невозможно

пред 5 години
Свет

Дали во Дагестан е пронајдена една од најстарите цркви во светот? (ВИДЕО)

пред 5 години
ПОНИШТЕН УШТЕ ЕДЕН ДОГОВОР НА ЦИПРАС

Мицотакис и подаде рака на грчката црква, на радост на владиката Иеронимус

пред 5 години
Заменикот министер за надворешни работи на Грција оптимист

Боларис: Може да се најде решение и за црковното прашање

пред 5 години
роденден на Христовата црква

Денеска е Духовден – Слегување на Духот Свети

пред 5 години
српско-црногорските односи се повеќе се заоструваат

Иринеј му порача на Ѓукановиќ: Ниту Турците, ни комунистите не атакуваа на имотот на црквата

пред 5 години
Извршена тешка кражба

Ограбен манастир во крушевско

пред 5 години
Во дворот на хотелот „ТЦЦ Плаза“

Подигната црквичка во Тафталиџе (ФОТО)

пред 5 години
Според најавите од Рим

Ватикан организира конференција за борба против педофилијата во црквата

пред 5 години
Власта и црквата во Украина во расчекор

Киев инсистира на преименување на Украинската црква

пред 5 години
Македонија

Владика Петар: Се надеваме годинава и ние да се израдуваме како Автокефална црква

пред 5 години
Официјално потпишан томосот за афтокефалност на украинската православна црква

Светиот крст во Истанбул – Почесни гости Порошенко и украинскиот митрополит

пред 5 години