Ознака: закон
Економија

10 милиони евра долгови на граѓаните ќе отпише државата

пред 4 мес.
Економија

Возилата што ќе загадуваат ќе плаќаат поголем данок

пред 6 мес.
Македонија

Владата го повлече Законот за јавни собири

пред 7 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе Закон за престанување на важење на Законот за зелените пазари

пред 7 мес.
Преговорите продолжуваат

Можна лидерска средба – СЈО на апарати за дишење

пред 9 мес.
Премиерот е оптимист

Заев се надева на заедничко решение за Законот за ЈО до 15 септември

пред 9 мес.
Парламентот во вторникот одлучи да се носи по скратена постапка

Почнува комисиската расправа за Законот за ЈО, но и за планот Б

пред 9 мес.
Македонија

Законот за иднината на СЈО утре на седница на собраниската Комисија за европски прашања

пред 9 мес.
Одлука на Собранието

Утврдена потребата за донесување на Законот за јавно обвинителство

пред 9 мес.
РЕШЕНИЕТО ПАЃА ВО СОБРАНИЕ

СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ не се договорија, Милошоски најави амандманска битка за СЈО

пред 9 мес.
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА „ИГРИТЕ“ СО СЈО

Јанушев: Нема да се дозволи еден рекетар како Катица да биде заменет со ново дете на Заев

пред 9 мес.
закажана е седница

Законот за ЈО без договор оди во Собрание

пред 9 мес.
Законски нејаснотии

Кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева?

пред 10 мес.
Видео обраќање на премиерот

Заев: Никој не е привилегиран и никој нема да биде амнестиран

пред 10 мес.
Економија

Прентовиќ: Законот за земјоделско земјиште ги мотивира младите земјоделци

пред 10 мес.
Економија

Можностите од Законот за практиканство презентирани пред Македонската банкарска асоцијација

пред 10 мес.
Македонија

Костадинов: Русковска да го води новото обвинителство не е одлука на политичарите

пред 11 месец
СЕ КРЧКА ЗАКОНОТ ЗА ВЕТИНГ

Александрова:Треба од негде да се почне, спремни сме да поднесеме амандмани

пред 11 месец
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе предложиме нов закон за СЈО, ќе има одговорност за секоја злоупотреба

пред 11 месец
алтернативно решение со кое би се спасила гранката

Компаниите кои произведуваат медицински канабис бараат законски измени да можат да извезуваат

пред 12 мес.