Ознака: избори
Македонија

Извор од ДУИ најавува: Ако во јуни нема датум за преговори, тогаш ќе има предвремени избори

пред 1 ден
Македонија

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да се охрабри и да договориме датум за предвремени избори

пред 2 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одлучува за следните чекори за да ја натера власта на избори

пред 2 дена
Македонија

Мицкоски: За оваа национална катастрофа оваа влада не е решението, туку проблемот, затоа треба да има избори

пред 2 недели
Регион

Дали Бугарија оди на нови избори?

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски за Плусинфо: Од остварувањето на ветувањата на градоначалниците зависи успехот на ВМРО-ДПМНЕ на парламентарните избори

пред 6 мес.
Регион

Во вториот круг за претседателските избори во Бугарија гласале само 298 граѓани со бугарско државјанство во Македонија

пред 6 мес.
Македонија

Каде се 120.000-те илјади македонски Бугари: Во Македонија на изборите гласале речиси 650 бугарски државјани

пред 6 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара брзи избори

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски: Брзи избори за стабилна влада, која ќе решава проблеми и ќе ја извади државата од кризата

пред 7 мес.
Македонија

Данела Арсовска: Во вториот круг ќе биде поголема бројката на оние, кои ќе ја поддржат визијата за модерно Скопје

пред 7 мес.
Македонија

Мицкоски: Власта со недемократски и насилнички обид да ја придобие волјата на граѓаните

пред 7 мес.
Македонија

До 17 часот излезноста 42,85 отсто

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ би била победник доколку в недела би се одржале парламентарни избори

пред 7 мес.
Македонија

Заев го постигна третиот најлош резултат во историјата на СДСМ

пред 7 мес.
Македонија

Мицкоски за Ал Џезеира: Очекувам победа на изборите, измамниците од СДСМ и ДУИ веќе немаат што да им понудат на граѓаните

пред 8 мес.
Македонија

1.813.153: Колку жители толку гласачи

пред 8 мес.
попис и избори

Ќе имаме помалку жители од гласачи: „Фантомските“ се појавуваат само кога СДСМ е во опозиција

пред 8 мес.
Македонија

ДИК ја засилува безбедноста на софтверот за локалните избори

пред 8 мес.
Македонија

Тимчо Муцунски во Аеродром има 4% предност пред кандидатот на СДСМ

пред 8 мес.