Ознака: избори
Македонија

Мицкоски за Ал Џезеира: Очекувам победа на изборите, измамниците од СДСМ и ДУИ веќе немаат што да им понудат на граѓаните

пред 3 години
Македонија

1.813.153: Колку жители толку гласачи

пред 3 години
попис и избори

Ќе имаме помалку жители од гласачи: „Фантомските“ се појавуваат само кога СДСМ е во опозиција

пред 3 години
Македонија

ДИК ја засилува безбедноста на софтверот за локалните избори

пред 3 години
Македонија

Тимчо Муцунски во Аеродром има 4% предност пред кандидатот на СДСМ

пред 3 години
Македонија

ДИК го утврди редоследот на кандидатите на гласачките ливчиња за локалните избори

пред 3 години
Македонија

Партиите на потег-Локалните избори на 31 октомври?

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Локалните избори ќе бидат избор меѓу владата на Заев и неговото заминување

пред 3 години
Македонија

Почнува-Денеска во Охрид се формира првата независна листа кандидати за локалните избори

пред 3 години
Регион

Први резултати на албанската ЦИК, Рама со најмногу гласови

пред 3 години
Регион

Борисов се предомисли за еден час-Не, нема да се кандидирам за претседател

пред 3 години
Регион

В недела парламентарни избори во Бугарија

пред 3 години
Македонија

Даштевски: Отпечатоци од прсти или одложување на локалните избори!

пред 3 години
Македонија

За изборите во Бугарија за гласање во Македонија се пријавиле „едвај“ 328 (македонски) Бугари

пред 3 години
Македонија

Џафери: Локалните избори на 3-ти, 10-ти или 17-ти октомври

пред 3 години
Регион

Избори во Бугарија: Пријавени 31 политички партии и 8 коалиции

пред 3 години
Македонија

Мисајловски: Убеден сум во победата на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори

пред 3 години
Македонија

Нема да има предвремени парламентарни избори со локалнитe

пред 3 години
Регион

Албин Курти: Ова беше референдум за правда и за работа и против окупацијата на државата и корупцијата

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Бидете трпеливи, за многу брзо ќе се знае дали ќе се зголеми бројот на опозициски пратеници

пред 3 години