Ознака: инцидент
Регион

Португалски товарен брод разнесе грчки миноловец пред пристаништето во Пиреа (ВИДЕО)

пред 3 мес.
во јута луѓето не смеат да пушат цигари 8 метри од објекти

Сопственик на ресторан вознемирен од пушач, го испрска во лице со противпожарен апарат (ВИДЕО)

пред 1 година
на натпреватот црвена звезда - партизан

Страшен момент од дербито: Факел директно го погоди редарот во лице (ВИДЕО)

пред 1 година
Осум лица приведени, тројца во бегство

Хаосот на фудбалскиот натпревар во охридско настанал поради одлука на судиите, МВР со детали

пред 1 година
По вчерашниот инцидент на плоштадот „Скендер бег“

МВР го потврдува Гури-Само тој пријавил дека бил нападнат

пред 2 години
буквално летна од сцената

Жена турка свештеник од сцената бидејќи рекол дека дебелите жени не одат во рајот (ВИДЕО)

пред 2 години
Тежок инцидент на локалните избори во Албанија

Маж со калашников влегол на гласачко место во Драч (ВИДЕО)

пред 2 години
само неколкумина од 166-те патници побарале медицинска помош

На авион му експлодираа гумите за време на слетување на аеродром во САД (ВИДЕО)

пред 2 години
Го навредуваа дека е „циган“

Синиша Михајловиќ на чекор до тепачка со ултрасите на Лацио (ВИДЕО)

пред 2 години
по инцидентот во близина на брегот на Турција

Грција ќе испрати строг демарш до Анкара по инцидентот со хеликоптерот на Ципрас

пред 2 години
ИНЦИДЕНТ ВО ЕГЕЈОТ

Турски авиони дошле опасно блиску до хеликоптерот на Ципрас

пред 2 години
скршил телефон на фан

Кобно селфи: Конор Мекгрегор уапсен во Мајами (ВИДЕО)

пред 2 години
Инцидент во Западниот брег

Двајца Палестинци убиени откако со возило прегазија израелски војници (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Оставката на директорот на затворот „Шутка„ е само глума со која треба да се сокријат нарачателите

пред 2 години
Македонија

Спасовски го чека извештајот од затворот „Шутка“ за инцидентот, ако имало основ МВР ќе постапува

пред 2 години
Случувањата во казнено-поправните установи е резултат на поставувањето на нестручни и партиски кадри на раководни позиции во овие установи

Народниот правобранител го истражува инцидентот во затворот во Шутка

пред 2 години
Инцидентот во затворот Шутка предизборно го зоврива политичкиот амбиент

Двете лица на власта

пред 2 години
Јанакиевски и Ристовски сместени во хашките простории

Инцидентот во Шутка снимен од затворските камери, извештај што точно се случувало дури наредната недела (ВИДЕО)

пред 2 години
Од Хелсиншки комитет за Пресинг Тв

Пировска: Нејасно е како настанала тепачката во Шутка кога притворениците и осудените лица се сосема одвоени

пред 2 години
Македонија

Костадинов: Сценаристи на инцидентот во Шутка се Мицкоски и Груевски (ВИДЕО)

пред 2 години