Ознака: Хрватска
Регион

Хрватска ќе гради автопат за велосипеди

пред 2 дена
Регион

Словенија и Хрватска пред судот во Стразбур поради банкарски долгови

пред 7 дена
по разговори со хрватски претставници и експерти од ЕК

Решен проблемот со пласман на македонското вино во Хрватска

пред 1 нед.
Хрватската претседателка дека е потребно да се менува имиџот на земјата во надворешната политика

Грабар-Китаровиќ: Да не дозволиме соседните држави да го креираат имиџот на Хрватска

пред 2 недели
Судар на македонски камион и босански автобус

Детали за сообраќајката во која загина македонски камионџија во Хрватска (ФОТО)

пред 2 недели
Во несреќата учествувале камион и автобус

Македонски возач загина, десетина повредени при тешка сообраќајка во Хрватска

пред 2 недели
летувајте само во пред сезона

Хрватска „изгор“ летово: Лежалка на плажа 15 евра, палачника три, топка сладолед едно евро

пред 4 недели
се бараат и пожарникари за работа на брод

Хрватска атрактивна за сезонска работа за Македонците

пред 1 месец
13 албум за хрватската ѕвезда

Северина промовираше нов албум и сопствени Вибер стикери (ФОТО)

пред 1 месец
Регион

Снег среде мај: Хрватска под снежна покривка (ФОТО)

пред 1 месец
ТРЕБАЛО ДА ПОЛЕТА ОД ФРАНКФУРТ

Расипана клима предизвика паника во авион – меѓу патниците и Дејан Ловрен

пред 1 месец
СНЕГ ВО МАЈ

Во Хрватска вее снег – снежна идила на Сљеме

пред 1 месец
откриена тајна по речиси 30 години

Туѓман свесно го жртвувал животот на 12 полицајци за да ја започне војната

пред 1 месец
Регион

Загреб ја проценува штетата, во БиХ поплави и снег, безбедно во Србија и во Црна Гора

пред 1 месец
емотивно писмо

Сепак сме наши: Срби му давале бакшиш на келнер кога слушнале дека е од Хрватска

пред 1 месец
Регион

Во Хрватска се сообраа 600.000 потписи за референдум за пензиите

пред 1 месец
знамето набрзо било отстрането

Хрватски медиуми: Скандал на планината Велебит, Словенци поставиле знаме на СФРЈ

пред 2 мес.
Анкета за земјите од ЕУ

Хрватите се „Европејци“ што најмалку веруваат во својот судски систем

пред 2 мес.