Ознака: заболени
Македонија

Во последните 24 часа регистрирани се девет новозаболени лица од Ковид-19

пред 2 недели
Македонија

Продолжува трендот на зголемување на заболени од Кови-19, регистрирано 21 новозаболено лице

пред 3 недели
Македонија

Нови 42 починати лица од Ковид-19

пред 4 мес.
Македонија

Од 3.927 тестирања нови 1.163 заболени од коронавирусот и 35 починати лица

пред 4 мес.
Свет

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден заразен со коронавирус

пред 4 мес.
Македонија

За 5 дена 147 граѓани починаа од ковид-19, а се заразиле 6.061 пациент

пред 4 мес.
Македонија

ИЈЗ: Расте процентот на позитивни и на починати од Ковид-19

пред 4 мес.
Македонија

Расте бројот на заразени со коронавирус во Македонија

пред 5 мес.
Македонија

Во последните 24 часа се направени 2.345 тестирања, а регистрирани се 373 нови случаи на ковид-19

пред 6 мес.
Македонија

314 новозаразени, 8 починати во последниве 24 часа

пред 6 мес.
Регион

Трет ден над 1.000 новозаразени во Грција, можни дополнителни мерки за Солун и Атина

пред 6 мес.
Регион

Црна Гора на второ место, Македонија на 34. според бројот на новозаразени во Европа

пред 6 мес.
Македонија

589 пациенти се лекуваат во болница, во Скопје за 24 часа примени дури 29 нови случаи

пред 6 мес.
Свет

Тедрос: Новиот тренд покажува оти вирусот е можно да се контролира

пред 6 мес.
Македонија

126 нови случаи на коронавирус во Скопје

пред 8 мес.
Македонија

Рачно се пребројувале пациентите, па затоа на полноќ беа објавени вчерашните статистики

пред 8 мес.
Спорт

РФМ ги објави заболените од Ковид-19-Тројца се играчи и тројца се тренери

пред 9 мес.
Македонија

Македонија прва во светот по смртност и заболени од ковид-19

пред 9 мес.
Македонија

Вкупно 110 вработени во МВР заболени од корона вирусот

пред 9 мес.
Македонија

Бројот на заболени ги преполнува капацитетите, може да се воведе полициски час

пред 10 мес.