Ознака: заболени
Македонија

Во последните 24 часа регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19, 6 лица се починати

пред 8 мес.
Македонија

Тројца починати, 80 новозаразени со ковид-19

пред 8 мес.
Македонија

386 новозаразени и шестмина починати во последниве 24 часа

пред 8 мес.
Македонија

Даниловски: Високите бројки очекувани, но не толку брзо и не толку нагло

пред 8 мес.
Македонија

Денеска 364 новозаразени со Ковид-19

пред 8 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче мора да одговара, бројките на новозаразени и починати вртоглаво растат

пред 8 мес.
Македонија

Рекорден број на заразени од Ковид 19, 317 нови случаи за едно деноноќие, 4 лица починаа

пред 8 мес.
Македонија

Филипче: Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран

пред 8 мес.
Македонија

Два позитивни случаи на коронавирус во штипските градинки „Астибо“ и „Вера Циривири-Трена“

пред 8 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓе се разболуваат и умираат, а тие отвораат си тераат забави во кафулиња

пред 8 мес.
Македонија

83 нови случаи, починати 4 лица во последните 24 часа

пред 8 мес.
Македонија

Денеска рекордни 225 нови позитивни на 1.694 тестови, шест пациенти починаа

пред 8 мес.
Македонија

162 нови случаи на коронавирус, 4 починати

пред 8 мес.
Македонија

48 нови случаи на коронавирус, починаа четворица пациенти

пред 9 мес.
Македонија

Тројца починати и 148 новозаразени од Ковид-19

пред 9 мес.
Македонија

Ситуацијата во Прилеп е сериозна, инфективното одделение на раб на капацитетот

пред 9 мес.
Регион

Во Албанија бројот на заразени со коронавирус се зголеми на 55 лица

пред 1 година
Македонија

Расте бројот на заболени од морбили

пред 2 години
од клиниката за инфективни болести информираат

Седум новозаболени од мали сипаници, тројца во тешка состојба

пред 2 години
УНИЦЕФ предупредува

Бројот на заболени од морбили во светот зголемен за 50%

пред 2 години