Регистрирани 262 нови случаи на заболени од ковид-19, едно лице починало

31.03.2022 / 15:08

Во последните 24 часа се регистрирани 262 нови случаи на заболени од ковид-19, објави Институтот за јавно здравје. Од нив, 39 се реинфекции.

Во текот на денот биле направени 2.225 тестирања.

Регистрирано е едно починато лице од Скопје (87г), во болнички услови. Починатиот имал коморбидитет.

Регистрирани сe 3а6 оздравени пациенти.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 305.979, бројот на оздравени пациенти е 294.988, на починати е 9.221, а бројот на активни случаи изнесува 1.770.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

најава за интервју

Кристијан Голубовиќ открива колку чини македонски пасош за криминалци

пред 2 часа
Македонија

Во февруари Стразбур ќе ја објави одлуката дали важи аболицијата на Иванов!

пред 14 часа
Македонија

Ковачевски и Таравари ќе потрчаат уште некој круг да не помисли јавноста дека се лесни

пред 17 часа
Македонија

Чествувањето на Гоце Делчев да биде мирно и достоинствено, Скопје и Софија да ја смират реториката

пред 22 часа
Македонија

Мицкоски : Јасно е дека Владата мора да падне!

пред 22 часа
Македонија

Taравари и Таче денеска ќе се договорат дали и Алијанса ќе влезе во Влада

пред 1 ден
Македонија

Ковачевски не знаеше, но бугарскииот министер знае дека ќе дојдат граѓани на Бугарија во сабота

пред 2 дена
Македонија

Koвачевски не кажува дали бугарска делегација ќе дојде во сабота

пред 2 дена
Македонија

Груби со повик: Дојдете сите заедно, Албанци, Македонци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци

пред 2 дена
став на вмро-дпмне

Пендаровски да каже кои се агентурните мрежи и финансирањето на бугарските здруженија

пред 2 дена