Ознака: “Тенк”
Свет

Кој вели дека со заби не може да се помрдне тенк (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Оклопно возило како од видео игри

Израелците прават „паметен тенк“: Ќе се управува на далечинско (ВИДЕО)

пред 3 години
Свет

Како изгледа кога „Т-80“ ќе се нурне под вода (ВИДЕО 360)

пред 3 години
Магазин

Русин претвори ексклузивно бентли во тенк(видео)

пред 3 години
Свет

Што се случува кога Т-90 ќе заглави во кал (ВИДЕО)

пред 4 години
Свет

Руски тенк за 300.000 долари, носач на артилерија за 12.000 (ФОТО)

пред 4 години
Тенк за кој нема одбрана

Новиот „Т-72“ руши се пред себе (ВИДЕО)

пред 4 години
Земјата ќе ја проирува одбранбената индустрија

Турција ќе произведува сопствени тенкови

пред 4 години
Македонија

Во вторник пратениците ќе одлучуваат за мандатот на Груевски

пред 4 години
Брзината која може да ја постигне тенкот е 25 км на час.

„Армата“ ќе открива нагазни мини во радиус од четири метри (ФОТО)

пред 4 години
Македонија

Кривичен бара смена на Даштевски од Комисијата за заштита од дискриминација

пред 4 години