Ознака: реал мадрид
според клаузула во договорот

Лука Модриќ останува уште две сезони во Реал Мадрид

пред 2 години
реал загуби два натпревари по ред

Зидан: Единствено што е добро е дека сезоната заврши

пред 2 години
И покрај лошата сезона

„Бернабеу” рангиран како најдобар клубски фудбалски стадион во светот

пред 2 години
одби да открие повеќе

Зидан: Секој играч е важен, но ќе има промени

пред 2 години
кралскиот клуб преговара за продолжување на договорот

Реал Мадрид се подготвува да потпише договор вреден 1 милијарда евра со Адидас

пред 2 години
по враќањето во реал мадрид

Голманот Касиљас го спореди Зидан со Дел Боске

пред 2 години
Реал Мадрид го следи Елиф Елмас

Зинедин го сака „македонскиот Зидан“

пред 2 години
Видео монтажа за новиот тренер на „кралскиот клуб“

Пресмешна пародија на првиот ден на Зинедин Зидан по враќањето во Реал Мадрид (ВИДЕО)

пред 2 години
КРАЛСКИОТ КЛУБ ПРИНУДЕН ДА БАРА ТРЕНЕР

Реал ја отвора вратата за Жозе Мурињо

пред 2 години
по поразите од Ајакс и барселона

Карвахал: Сезоната за нас е завршена

пред 2 години
хрватот за раздорот меѓу кралевите

Модриќ: Некои луѓе лесно забораваат што направи Бејл за Реал

пред 2 години
хрватот останува во „кралскиот клуб“ до 2021

Лука Модриќ до крајот на својата кариера во Реал Мадрид

пред 2 години
кралевите за Жота се спремни да платат 30 милиони евра

Реал не се откажува од „новиот Роналдо“

пред 2 години
белите повторно имаат амбиции за нов успех

Солари: Можеме да ја освоиме Лигата на шампионите четврти пат по ред

пред 2 години
поранешниот тренер на челзи проговори

Конте: Реал Мадрид? Во тоа време беше жежок костен

пред 2 години
Европскиот и светскиот шампион има одлични финансиски резултати

Реал Мадрид клуб со највисока заработка во историјата – 750 милиони евра (ФОТО)

пред 2 години
се бараат нивни алтернативи

Седум играчи ќе го напуштат Реал Мадрид ова лето?

пред 2 години
од терен директно во операциона сала

Операцијата на Бензема закажана за во недела, но сака да игра во сабота против Севиља

пред 2 години
поради повреда еден месец надвор од теренот

Реал Мадрид остана и без Тони Крос

пред 2 години
по поразот од реал сосиедад

Модриќ анализира: Не може секогаш да се победува

пред 2 години