Викендов ширум Европа се играат голем број дерби натпревари. Вечерва од 20 и 45 играат Милан и Интер во дуел на соседите на кои не им оди најдобро. Интересно ќе биде и во Севиља каде гостува ранетиот Реал Мадрид.

Тренерот Зидан е пред разрешување по слабите резултати и ќе сака да се вади на ова незгодно гостување.

Во Ајндховен се игра дербито ПСВ-Ајакс, а во Белгија Бриж-Андерлехт. Не го пропуштајте и дррбито во Франција меѓу Лион и ПСЖ, а за фановите на Црвена Ѕвезда и Партизан во недела во 18 часот играат и вечните ривали.