Ознака: павле богоевски
Македонија

Павле Богоевски: Не очекувам, но се надевам дека Рашковски побргу ќе се врати во Македонија за да се разреши скандалот за софтверите

пред 2 години
Екс-пратеникот се огласи по притворот за Боки 13 и Зоки Кичеец

Богоевски: Одговорност и за оние кои лажеа дека ја делеле нашата борба

пред 3 години
Кој се даде поддршка?

Шекеринска, Царовска, Алаѓозовски, Богоевски, Поповска, Тимоние – политичари и амбасадори на Парада на гордоста (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

По оставката на Богоевски: СДСМ ги повика истото да го сторат Милошоски, Димовски и Вељановски

пред 3 години
Македонија

Богоевски: Вредностите и принципите на шарената револуција се уште се живи (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Богоевски: Груевски има право на апанажа (ВИДЕО)

пред 3 години
Откако собранието му ја прифати оставката

Богоевски: Борбата продолжува, активизмот е борба на вредности (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Собранието ги констатираше оставките на Богоевски и Груевски

пред 3 години
Македонија

Павле Богоевски ја депонираше оставката

пред 3 години
Македонија

Богоевски за Пресинг ТВ: Постои обврска Собранието да расправа за одземање на мандатот на Груевски

пред 3 години
Ќе остане пратеник и во текот на јуни

Павле Богоевски се уште нема поднесено барање за престанок на мандатот

пред 3 години
Македонија

Богоевски: По гласањето за одземање на мандатот на Груевски, ќе ја заверам оставката без разлика на исходот

пред 3 години
Реакција од опозициската партија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Богоевски можат да соработуваат само во затвор

пред 3 години
Македонија

Ременски: Вељаноски е безбедносен ризик, ВМРО-ДПМНЕ: Ременски и нејзиниот сопруг треба да си поднесат оставки

пред 3 години
Македонија

Заев: Оставката на Богоевски е храбра, верувам дека ќе изнајдеме начин за идни соработки

пред 3 години
Македонија

Стоилковски: Оставката на Богоевски не може да биде оправдување од направениот криминал

пред 3 години
пратеникот сака да даде пример

Богоевски: Ќе ја гушнам одговорноста и ќе си ги понесам последиците (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Павле Богоевски поднесе оставка (ВИДЕО)

пред 3 години
крајниот збор го имаат пратениците

Собраниска комисија одлучува за мандатот на Груевски

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара неотповиклива оставка од пратеникот Богоевски

пред 3 години