Ознака: наса
Македонија

НАСА потврди: Преспанското Езеро од 1984 до 2020 загуби седум отсто од површината

пред 10 мес.
Веста ја потврдија НАСА и од Европската вселенска агенција

Астроном аматер откри нова комета за која се верува дека е од друг Сончев Систем

пред 5 години
организацијата го прослави женското лидерство

НАСА цели првата жена да отпатува на Месечината до 2024 година

пред 5 години
Астронаутка неовластено ја гледала банкарската сметка на својата партнерка

НАСА истражува прв случај на криминал во вселената

пред 5 години
ќе треба да се повлекуваме од брегот?

Научниците од НАСА го следат топењето на мразот на Гренланд и наодите не се добри

пред 5 години
Магазин

НАСА открила „Супер Земја” (ВИДЕО)

пред 5 години
Магазин

НАСА ќе им овозможи на туристите да ја посетуваат Меѓународната вселенска станица (ВИДЕО)

пред 5 години
нема потреба за грижа

Месечината се смалува и веројатно предизвикува потреси (ВИДЕО)

пред 5 години
се било лага и телевизиски производ

Викиликс објави нова снимка која докажува дека Американците не се качиле на месечината (ВИДЕО)

пред 5 години
оддалечена е 35 милиони светлосни години

НАСА фотографираше спирална галаксија каде многу брзо се создаваат нови ѕвезди

пред 5 години
Според податоците од вселенскиот телескоп Хабл

Новите мерења на НАСА покажуваат дека вселената се шири побрзо од очекуваното

пред 5 години
роботското летало „ИнСајд“

Марс сепак е жива планета: НАСА за прв пат регистрираше „марсотрес“

пред 5 години
жена ќе биде следната која ќе го допре месечевото тло

САД планира враќање на астронаути на Месечината во следните пет години (ВИДЕО)

пред 5 години
се случува два до три пати на 100 години

НАСА над Земјата снимила огромна експлозија на метеор, 10 пати посилна од Хирошима

пред 5 години
Магазин

НАСА објави морничава снимка од вселената(ВИДЕО)

пред 5 години
откриен е пред две недели

Колосален астероид ќе помине покрај Земјата во петок, НАСА вели не постои опасност

пред 5 години
Магазин

Вонземјаните можеби веќе ја посетија Земјата

пред 6 години
ИСТОРИСКИ МОМЕНТ

ИнСајт ја испрати првата фотка од Марс

пред 6 години
по осум обиди леталото „InSight“ конечно слета

НАСА ќе копа на Марс за да ги дознае тајните на „црвената планета“

пред 6 години