Ознака: министри
Македонија

Мицкоски: Жалам што премиерот и министрите, во вакви тешки времиња, не можат да ја надминат суетата

пред 1 година
Економија

Фактор.мк: Ковачевски со стажот зема малку поголема плата од Заев

пред 2 години
Македонија

Битиќи најавува: Наскоро нова влада „Заев 3“, смена на шест-седум министри

пред 2 години
Регион

Министрите од кипарската Влада се вакцинираат со Астра Зенека за да испратат порака дека вакцината е безбедна

пред 3 години
Свет

Блинкен им порачал на европските министри дека САД ќе работат на стабилизирање на Западен Балкан

пред 3 години
Македонија

Дали настанот кој се одржа вчера во Велес ќе однесе во изолација неколку министри ќе се знае во текот на денот

пред 3 години
иако изборите беа одржани пред една година

ЕУ ја повика БиХ што е можно побрзо да формира власт

пред 4 години
Нина Ангеловска и Хисен Џемаили нови министри

Собранието ги прифати предлозите за министри и заменици министри во Владата

пред 4 години
Македонија

Седницата за избор на нови членови на Владата продолжува денеска напладне

пред 4 години
по седницата на Централниот одбор

Заев денеска до Собранието ќе ги достави имињата на нови министри и замениците

пред 5 години
Свет

„Сан“: Ако Борис Џонсон стане премиер, 12 британски министри ќе поднесат оставка

пред 5 години
Регион

ХДЗ одлучи кои министри си заминуваат од хрватската Влада

пред 5 години
ГРЕКО ПРЕПОРАЧУВА

Етички кодекс за угледна Влада – казни за непослушни министри

пред 5 години
Предлогот за владина реконструкција оди пред пратениците

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

пред 5 години
НОВИОТ КАБИНЕТ НА ЗАЕВ ДЕНЕСКА ВО СОБРАНИЕ

Реконструкцијата на Владата како најстрого чувана тајна

пред 5 години
МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА МАСАТА НА ЕУ-МИНИСТРИТЕ ВО ЛУКСЕМБУРГ

Датумот летово ќе одмара, септември или октомври „најверојатно“

пред 5 години
Македонија

Дали ќе куртулат министрите од ДУИ?

пред 5 години
Македонија

Смена на 8 министри и нови директори во 20 државни и јавни претпријатија , најави Заев

пред 5 години
Македонија

Министрите се спокојни и убедени дека одлично си работат – за кого ќе остане „метлата“ на Заев?

пред 5 години
Чистка во најава

Со кого ќе работи Заев, откако ќе заигра „метлата“?!

пред 5 години