Ознака: маски
Свет

Џабе носиме маски: Ризикот од зараза во затворени простории е ист на 2 и 20 метри

пред 2 недели
Македонија

Словенија ни подари заштитна опрема против КОВИД – 19 во вредност од 113.500 евра

пред 3 недели
Свет

Шпанија воведува ново правило: Маските се задолжителни и на базени и на плажи, па дури и при сончање

пред 1 месец
Свет

Во Шпанија ќе се носи маска и на плажа

пред 1 месец
Свет

Во Австрија смее да се носи само оваа маска

пред 4 мес.
Свет

Посетителите кои ќе дојдат во Велика Британија можеби ќе треба да платат 2.500 фунти (околу 2.800 евра) за карантин

пред 4 мес.
Македонија

Алтернaтивa го прашува Оливер Спасовски: За кого важи казната за маски во оваа држава?

пред 4 мес.
Свет

Папата Франциско со критика за демонстрантите кои се против ограничувачки мерки, особено против носењето маски

пред 6 мес.
Македонија

Задолжителното носење маски на отворено на чекор до усвојување

пред 6 мес.
Регион

Маските на отворено од денеска се задолжителни во Бугарија при собир на повеќе лица

пред 7 мес.
Свет

Од денеска во Чешка задолжително носење маска на отворено по рекордните блиску 12 илјади нови случаи на Ковид-19

пред 7 мес.
Македонија

Носење на маски на отворено, забрана за групирање по 22 часот и забрана за слави во домовите ќе чека некоја наредна седница во Собранието

пред 7 мес.
Македонија

Сите граѓани мора совесно и дисциплинирано да ги почитуваат мерките за заштита и ковид протоколите

пред 7 мес.
Регион

Во Сараево казните за неносење маски и на отворено ќе бидат од 250 до 750 евра

пред 7 мес.
Хроника

„Фрчат“ казни за неносење маски

пред 7 мес.
Регион

Од четврток во Албанија маски и на отворено, казните во сметките за струја

пред 7 мес.
Македонија

За 24 часа 608 казни за неносење маски

пред 7 мес.
Регион

Во Австрија бараат тие што работат под маски и паузата да им биде платена

пред 10 мес.
Магазин

Не ги закачувате маските на ретровизорот од возилото, полни се со микроорганизми

пред 10 мес.
Германската Влада останува на препораката за задржување на општите мерки

Маските и растојанието остануваат во Германија и во текот на летото

пред 12 мес.