Ознака: маски
Регион

Во Австрија бараат тие што работат под маски и паузата да им биде платена

пред 2 години
Магазин

Не ги закачувате маските на ретровизорот од возилото, полни се со микроорганизми

пред 2 години
Германската Влада останува на препораката за задржување на општите мерки

Маските и растојанието остануваат во Германија и во текот на летото

пред 3 години
Економија

На летовите со Виз Ер од 1 мај со маски

пред 3 години
Свет

Во Германија од денеска задолжително носење маски

пред 3 години
Македонија

Власта ќе казнува ако не носиме маски

пред 3 години
Регион

Со љубов од Софија: Бугарија донираше дури 100 маски и одела

пред 3 години
Магазин

Ќе треба да се носат и во лето: Со маски ќе одиме и на плажа

пред 3 години
Регион

Унгарија во соработка со Кина самата произведува заштитни маски

пред 3 години
Економија

Фирмата „Гифти Текс“ ќе изработува и ќе донира маски

пред 3 години
Регион

Кина донира 50 илјади медицински маски во грчкото Министерство за здравство

пред 3 години
за 24 часа поделени половина милион маски за лице

Гори Индонезија, се гушат Сингапур и Малезија (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Детски карневал во Струмица

пред 4 години