Ознака: автобус
нема повредени

Изгоре автобус на ЈСП во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

пред 5 години
Регион

Среде автопат: Се запали автобус во Хрватска (ФОТО)

пред 5 години
Несреќа кај познатото грчко летувалиште

Кај Лептокарија: Изгоре српски автобус, душек се заглавил меѓу тркалата (ФОТО)

пред 5 години
еден загинат и четиринаесет повредени

ЈО со првични сознанија за тешката сообраќајка кај Ново Село

пред 5 години
Регион

Експлозија во автобус во Белград, петмина повредени

пред 5 години
Спорт

Брендираниот автобус подготвен за европските шампиони (ФОТО)

пред 5 години
нема повредени

Изгоре автобус кој превезувал ученици од штипското село Пиперово

пред 5 години
морале да интервенираат противпожарни единици

Драма на македонско-српската граница: Се запали автобус полн со патници (ВИДЕО)

пред 5 години
Регион

Остана без покрив: Maкедонски автобус во Бугарија сакал да помине на понизок надвозник (ФОТО)

пред 5 години
Трагедија на патот Кичево-Гостивар

Возач на автобус починал на Стража: Запрел на пауза па му се слошило

пред 5 години
По директен судар со друго возило

Автобус падна во провалија во Боливија, најмалку 25 загинати (ФОТО)

пред 5 години
Киднаперот се заканувал дека со штрафцигер ќе го убие шоферот

Драма во Љубљана: Обид за киднапирање автобус, едно лице убиено

пред 5 години
Македонија

Притвор и за возачот на автобусот кој се преврте кај Ласкарци

пред 5 години
Регион

Се бараат осум години затвор за возачот на автобусот на „Ниш експрес“

пред 5 години
Македонија

Возачот од автобуската несреќа добива закани, се преземаат мерки за заштита

пред 5 години
дивјачки поход во сплит

Подивен маж демолира автобус додека патниците врескаат внатре (ВИДЕО)

пред 5 години
Македонија

Јовевски тврди дека му е загрозен животот на возачот на автобусот што се преврте кај Ласкарци

пред 5 години
Македонското здружение за заштита при работа посочува на Законот

Повредените во излетаниот автобус треба да добијат статус на „повредени на работно место“

пред 5 години
15-та жртва од автобуската несреќа

Почина уште еден повреден во несреќата кај Ласкарци

пред 5 години
Ова е тажен ден за Македонија, вели претседателот

Иванов се сретна со семејства на загинатите, а ги посети и повредените

пред 5 години