Ознака: Авиони
Свет

Русија одбива да им ги врати авионите од западните лизинг компании

пред 2 години
Македонија

Грчки авиони на НАТО и хеликоптери на АРМ летаа над Скопје (ВИДЕО)

пред 3 години
Нема опасност за туристите и локалното население

Закинтос во пламен

пред 4 години
НАЈГОЛЕМА ВОЕНА НАБАВКА ПО 1989

Бугарија купува осум американски ловци „Ф-16“

пред 4 години
ексклузива на ЕКОНОМСКИ ЛИДЕР

Секунди до катастрофа на македонското небо – контролорот дал погрешна инструкција

пред 4 години
НЕСРЕЌА НА ГЕРМАНСКИТЕ ВОЗДУШНИ СИЛИ

Во Мекленург се судрија два „еурофајтери“ – еден од пилотите загинал

пред 4 години
ГУСТО НАД МЕДИТЕРАНОТ

Блиска средба на руски „сухој“ со американски „посејдон“

пред 4 години
Регион

„Ф-16“ „Фантоми“ „Мираж“: Што се поседува грчката авијација која ќе го штити македонското небо (ФОТО)

пред 4 години
по инцидентот во близина на брегот на Турција

Грција ќе испрати строг демарш до Анкара по инцидентот со хеликоптерот на Ципрас

пред 5 години
додека боинг се справува со криза

Кина нарача 300 авиони за 30 милијарди долари од Ербас

пред 5 години
Се трага по екипажите

Судар на два руски авиони Су-34

пред 5 години
со цел прилагодување кон нато стандардите

Бугарија даде зелено светло за набавка на Ф-16

пред 5 години
Ќе ги менува руските „МИГ 29“

Бугарската Влада ќе купува авиони Ф-16

пред 5 години
и без исполнети цели

Боинг и Ербас испорачале рекорден број авиони во 2018

пред 5 години
хрватска со рок до израел

Или испратете авиони или ја поништуваме набавката

пред 5 години
американците не даваат

Пропадна продажбата на израелски авиони на Хрватска

пред 5 години
околу 900 милиони евра за 8 борбени авиони

Бугарија разгледува да ги замени руските МиГ-29 со Ф-16 авиони

пред 5 години
Планиран лет или провокација!?

Руски авиони „упаднаа“ на најголемата НАТО вежба

пред 5 години
Можна напнатост на небото над Норвешка

Руски бомбардери Ту-160 летаат кон воената вежба на НАТО

пред 5 години
Кој да се сомнева во германската прецизност

Германците ветуваат: Авионите повеќе нема да доцнат

пред 5 години