Ознака: авганистан
Македонија

Талибанците прво ги мачат па ги убиваат наркоманите (ФОТО)

пред 7 мес.
Македонија

Амбасадорот Звекиќ: Oдлуката на Македонија да прими бегалци од Авганистан беше политичка и да се додвори на НАТО

пред 8 мес.
Свет

Кој се живее во Авганистан: Паштуни, Таџици, Хазарејци, Туркени….

пред 8 мес.
Македонија

Пристигнаа Авганистанци, ќе дојдат уште

пред 8 мес.
Македонија

Се роди Ислам во Македонија, се делеа и мекици (ФОТО)

пред 9 мес.
тврди „дејли мејл“

Taлибанците имаат и македонски борбен авион?

пред 9 мес.
Регион

Бегалец од Авганистан се обидел да се качи на воз за Скопје

пред 9 мес.
Македонија

Tака беше и со косовските бегалци: Aвганистанците дојдоа со бремени жени

пред 9 мес.
Свет

За дрогата се работи: Авганистан лежи на 64.000 хектари површина со опиум, 80 посто од светските залихи

пред 9 мес.
Свет

Вака изгледаше повлекувањето на трупите на Советскиот сојуз од Авганистан во 1989 година

пред 9 мес.
Македонија

Заев сам се понудил да земе бегалци

пред 9 мес.
Свет

Живот како во Холивуд во Авганистан пред да дојде „демократијата“ (ФОТО)

пред 9 мес.
Македонија

За помалку од еден ден бројката се удвои: Македонија ќе прими 386 лица од Авганистан

пред 9 мес.
Свет

Бегалец испадна од авионот како од приватна 22-ка

пред 9 мес.
Македонија

Во првата тура во Македонија ќе пристигнат речиси 190 цивили од Авганистан

пред 9 мес.
Регион

Дури и Косово сфати дека авганистанските бегалци се опасност

пред 9 мес.
Македонија

Заев сака да ни носи бегалци од Авганистан

пред 9 мес.
Свет

Taлибанците целосно го завземаат Авганистан

пред 9 мес.
меѓу загинатите има деца

Крвава молитва во џамија во Авганистан – во две експлозии загинаа најмалку 30 луѓе

пред 3 години
Ашраф Гани останал неповреден и бил засолнет на безбедно место

Загинаа 24 лица при обид за атентат на авганистанскиот претседател

пред 3 години