Ознака: Антикорупциска комисија
се уште го испитуваат случајот

Антикорупциска: Ќерката на Џафери има добри резултати, но не ги знаеме другите пријавени на конкурсот

пред 8 мес.
откако Антикорупциска отвори постапка

Кабинет на Иванов: Ја охрабруваме Kомисијата да постапи по овие случаи

пред 8 мес.
нови 42 случаи

Антикорупциска отвори предмети за Ременски, Милошоски, Бектеши, Гошева…

пред 9 мес.
СЕМЕЈНИ ВРАБОТУВАЊА

Манчевски вели дека ќе ја почитуваат одлуката на антикорупциската комисија, но има и едно „но“

пред 9 мес.
Реакција од Брисел

Коцијанчиќ за Пресинг ТВ: Вработувањата мора да бидат транспарентни и секој да има еднаква шанса

пред 9 мес.
потврдуваат од дкск за пресинг тв

Покрај роднините на политичарите, Антикорупциска ќе ги проверува и конкурсите во Култура

пред 9 мес.
се поведува постапка за 18 роднини

Антикорупциска ќе ги чешла сестрите, мајките, синовите и ќерките на политичарите

пред 9 мес.
министерот за баџанакот на спикерот

Манчевски: Aко роднината на Џафери е голем проблем требало да се реагира додека траел изборот

пред 9 мес.
Собранието уверува дека се избрани најдобрите кандидати

Избран новиот состав на Антикорупциската комисија

пред 9 мес.
Сега треба да оди на пленарна седница

Усвоена предлог-листата за составот на Антикорупциската комисија

пред 9 мес.
утре ќе се бираат

Позната е ранг листата за идните антикорупционери

пред 9 мес.
Македонија

Започна интервјуирањето на идните антикорупционери

пред 9 мес.
процедурата за избор на кандидати треба да заврши на 6 февруари

57 кандидати за седум антикорупционери

пред 9 мес.
ќе имаме ли комисија пред изборите

Партиите никако да се договорат за тоа кој ќе ги селектира идните антикорупционери

пред 10 мес.
секој ќе може да го види нивниот капацитет

Интервјуата на идните антикорупционери ќе ги гледаме на телевизија (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Власта и опозицијата се договорија за Законот за спречување корупција – Увидот во банкарските сметки останува

пред 10 мес.
Македонија

Лашкоска: Се докажа дека не го блокираме формирањето на Антикорупциска комисија (ВИДЕО)

пред 10 мес.