Ознака: аеродром
Хроника

Пожар во зграда во Аеродром, изгореа и две плински боци (ФОТО)

пред 2 мес.
Македонија

СДСМ со нови кандидати за градоначалници на Центар и Аеродром

пред 2 мес.
Економија

Железница подготвува идејно решение за пругата што ќе се гради до Меѓународниот аеродром Скопје

пред 8 мес.
Македонија

На Меѓународниот Аеродром во Скопје поставен пункт за тестирање на Ковид 19

пред 9 мес.
Регион

Аеродромот во Сараево блокиран поради густа магла

пред 10 мес.
Регион

Супербрзо метро ќе го поврзува Истанбул со аеродромот

пред 1 година
Македонија

Аеродромите во Охрид и Скопје отворени, но нема кој да лета

пред 1 година
Регион

По короната на аеродром ќе мора да бидеме четири часа пред летот

пред 1 година
Македонија

На местото на спортско игралиште ќе никне градинка, родителите утре на протест

пред 2 години
Македонија

Без струја денеска повеќе делови од Скопје

пред 2 години
морска ѕвезда во пекинг

Да се изгубиш: Вака изгледа најголемиот аеродром во светот (ВИДЕО)

пред 2 години
Магазин

Пол ван Дајк ќе настапува во паркот „Авионче“

пред 2 години
ТУРЦИТЕ ОТПАДНАЛЕ ОД ИГРА

Албанската влада објави нов тендер за аеродром во Валона, во игра Италијанци

пред 2 години
Најава на градоначалникот на Скопје

Во ноември треба да почне постапка за изградба на мост од Аеродром кон Ќерамидница (ВИДЕО)

пред 2 години
ДВАЈЦА ПРИВЕДЕНИ НА СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Турчин и Србин уапсени, биле на Интерпол листа со назнака „Апси“

пред 2 години
менаџментот на аеродромот тврди дека сите летови ќе бидат реализирани

Штрајк на аеродромот во Приштина: Утре на два часа, во среда цел ден

пред 2 години
кој последен се смее, најслатко се смее

Добила отказ зошто на патник на аеродромот му рекла дека е грд

пред 2 години
странски засилувања во клубот од аеродром

Американецот Хиндс и Хрватот Морнар се нови кошаркари на МЗТ

пред 2 години
потпиша тригодишен договор со клубот од Аеродром

МЗТ го ангажира младинскиот репрезентативец Волкановски

пред 2 години
Економија

„Тесла“ меѓу првите 100 најпрометни аеродроми во Европа, Скопје на 135 место

пред 2 години