Ознака: аеродром
странски засилувања во клубот од аеродром

Американецот Хиндс и Хрватот Морнар се нови кошаркари на МЗТ

пред 3 години
потпиша тригодишен договор со клубот од Аеродром

МЗТ го ангажира младинскиот репрезентативец Волкановски

пред 3 години
Економија

„Тесла“ меѓу првите 100 најпрометни аеродроми во Европа, Скопје на 135 место

пред 3 години
Регион

Куфер полн со кубански цигари на белградскиот аеродром (ФОТО)

пред 3 години
го вратија талентираниот николов во македонија

МЗТ се засили со најмладиот македонски репрезентативец во историјата

пред 3 години
Регион

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

пред 3 години
Регион

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

пред 3 години
Свет

Драма во Амстердам: Судар на два патнички авиони (ФОТО)

пред 3 години
Почнува со работа во септември

Кинезите ја завршија изградбата на најголемиот аеродром во светот во облик на ѕвезда (ВИДЕО)

пред 3 години
само неколкумина од 166-те патници побарале медицинска помош

На авион му експлодираа гумите за време на слетување на аеродром во САД (ВИДЕО)

пред 3 години
во Скопје ќе слета во 20 и 30 часот

Авионот ќе доцни: Ракометарите уште се во Келн

пред 3 години
Македонија

Аеродром и Ново Лисиче денеска без вода

пред 3 години
Едно од светските наследства на УНЕСКО во опасност

Мачу Пикчу се соочува со распаѓање!

пред 3 години
Архитектонско чудо

Кина го гради најголемиот аеродром во светот, колку сто фудбалски игралишта (ВИДЕО)

пред 3 години
соопштение од тав по повод посетата на папата

За утринските и вечерните летови во вторник дојдете порано

пред 3 години
Регион

Албанската полиција уапси Косовец за грабежот на аеродромот во Тирана

пред 3 години
Македонија

Поништено уште едно место: Во Аеродром гласало лице што го немало во Избирачки список

пред 3 години
Регион

Од блиндирано возило: На аеродромот во Тирана украдени 10 милиони евра

пред 3 години
судирите се пожестоки

Бомбардиран аеродромот во Триполи: МиГ-21 го запали небото над Либија (ВИДЕО)

пред 3 години
во посета на општина Аеродром

Силјановска: Комисијата која решава за промена на македонската историја не е под капата на МАНУ или универзитетот, туку под политичка капа

пред 3 години