Ознака: земјотрес
Регион

Земјотрес во Грција, почувствуван и во југоисточните делови од државава

пред 4 дена
Регион

Најтоплата фотографија од Загреб: Мајките со бебињата во раце излезени пред болницата

пред 6 мес.
Регион

Турција ќе прави станови во Албанија за жртвите од земјотресот

пред 10 мес.
Регион

4,2 степени: Нов земјотрес во Албанија

пред 10 мес.
Регион

Чудата на животот: Семејство остана без дом од земјотрес, но ја доби Ајсел

пред 10 мес.
Градбите може да издржат земјотрес со интензитет од девет степени

Земјава може да се пофали со најквалитетна градба во опкружувањето, велат градежниците

пред 10 мес.
Регион

Амхети, Џафери и Османи во посета ма погодените места во Албанија

пред 10 мес.
експертот по сеизмологија до граѓаните

Гаревски советува: Во случај на земјотрес скријте се под маса

пред 10 мес.
Регион

Спасувачите во Драч со голи раце ги чистат урнатините во потрага по преживеани.

пред 10 мес.
Македонија

Владата ќе даде 100.000 евра за земјотресот во Албанија

пред 10 мес.
Македонија

Уште еден земјотрес почуствуван кај нас, сега босански

пред 10 мес.
Регион

Драч по земјотресот (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Регион

Серија земјотреси: Се тресеa Лерин и Битола

пред 11 месец
Македонија

Слаб земјотрес почувствуван во Прилеп

пред 11 месец
Регион

Земјотрес од 5,1 по Рихтер ја погоди централна БиХ

пред 11 месец
Регион

Во Егејското море: Силен земјотрес на грчко-турската граница

пред 12 мес.
Регион

Од вчера: 188 потреси во Истанбул

пред 1 година
Турската метропола здрмана со јачина од 5,8 степени

Осуммина повредени во земјотрес во Истанбул

пред 1 година
Регион

Зградите се нишаа лево-десно: Силен земјотрес во Истанбул (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Двајца новинари во Албанија приведени поради лажна вест која содаде паника

пред 1 година