Ознака: земјотрес
Регион

Земјотрес регистриран синоќа во близина на Петриња, а потоа и во Загреб

пред 2 години
Регион

Петриња остава без зборови: Потресни слики после земјотресот во Хрватска

пред 2 години
Регион

Разорниот земјотрес покажа една од најголемите афери во Хрватска – сомнителна државна обнова на куќите по војната

пред 2 години
Регион

Нов силен земјотрес во областа на Петриња

пред 2 години
Регион

Нов земјотрес во Хрватска во близина на островот Вис

пред 2 години
Регион

Земјотрес со јачина од 5,2 степени ja потресе Хрватска

пред 2 години
Македонија

Земјотрес со епицентар кај Мавровското езеро

пред 2 години
Регион

Земјотрес во Грција: Потрес од 4 степени на островот Крит

пред 2 години
Македонија

Силен земјотрес ја потресе Македонија, епицентарот е во населбата Илинден

пред 2 години
Македонија

Нов земјотрес утринава во Македонија

пред 2 години
Македонија

Нов земјотрес од 4.8 степени, со епицентар во Кичево

пред 2 години
Регион

Силен земјотрес ја потресе Грција

пред 2 години
Регион

Земјотрес во Грција, почувствуван и во југоисточните делови од државава

пред 2 години
Регион

Најтоплата фотографија од Загреб: Мајките со бебињата во раце излезени пред болницата

пред 3 години
Регион

Турција ќе прави станови во Албанија за жртвите од земјотресот

пред 3 години
Регион

4,2 степени: Нов земјотрес во Албанија

пред 3 години
Регион

Чудата на животот: Семејство остана без дом од земјотрес, но ја доби Ајсел

пред 3 години
Градбите може да издржат земјотрес со интензитет од девет степени

Земјава може да се пофали со најквалитетна градба во опкружувањето, велат градежниците

пред 3 години
Регион

Амхети, Џафери и Османи во посета ма погодените места во Албанија

пред 3 години
експертот по сеизмологија до граѓаните

Гаревски советува: Во случај на земјотрес скријте се под маса

пред 3 години