Ознака: заплена
Свет

Фалсификувани 103 милиони долари запленети во Германија: Планирано да бидат испратени во САД

пред 2 мес.
Хроника

Албанец од Македонија уапсен на српска граница со едно кило злато на вратот (ФОТО)

пред 3 години
дрогата била пронајдена во пештера на островот Алонисис

Бркотница на море: Грчката полиција заплени 1,7 тони дрога од Албанија

пред 5 години
властите му запленија речиси 10 милиони евра

Екс претседателот на Судан призна дека примил 25 милиони евра од саудискиот принц

пред 5 години
помагале во лечењето од рак

Виетнам заплени рогови од носорози вредни 4 милиони долари (ВИДЕО)

пред 5 години
најголема сума досега запленета

Во Истанбул запленети фалсификувани долари во вредност од 271 милион евра

пред 5 години
по наредба на ЈО

Запленети луксузни возила и глисери во Охрид за случајот „Рекет“

пред 5 години
Економија

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари(ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Шпанската полиција заплени пет тони кокаин

пред 5 години
Седум уапсени

Португалската полиција заплени повеќе од еден тон кокаин

пред 5 години
западно од сицилија

Италијанската полиција заплени хашиш вреден 50 милиони евра

пред 5 години
рекордна заплена на „бел прав“ во украина

Цариниците во Одеса запленија 20 тони кокаин

пред 5 години
трета заплена за две недели

144 килограми кокаин не пристигнаа во Албанија и Црна Гора, запленети на Малта

пред 5 години
во поштенска пратка на аеродромот во Манила

Филипинската царина во поклон пакет од Полска пронашла 757 тарантули (ФОТО)

пред 5 години
рекордна заплена

Двајца Македонци уапсени во Украина во шверц на 600 килограми хероин (ВИДЕО)

пред 5 години
полицијата во романија приведе двајца срби

Повеќе од тон кокаин пронајдени во превртен глисер во делтата на Дунав (ВИДЕО)

пред 5 години
за потребите на евентуална идна постапка

Спорните МРП вакцини сепак нема да се палат од понеделник, ОЈО нареди чување

пред 5 години
од БиХ за германија

Пријавиле обувки, а превезувале 400 килограми марихуана (ФОТО)

пред 5 години
Заплена на аеродромската царина

Македонка сакала да прошверцува 62 литри ракија за Шведска (ФОТО)

пред 6 години
Регион

Турската полиција заплени 400.000 наркотични таблети

пред 6 години