Ознака: загинати
Регион

Експлозија во рудникот „Соко“ кај Сокобања: Погинати 8, а повредени околу 20 рудари

пред 3 мес.
Македонија

Османи: Посмртните останки на загинатите ќе бидат пренесени в четврток со авион од Софија до Скопје

пред 7 мес.
Македонија

Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите: Ова е голема трагедија за Македонија

пред 7 мес.
Македонија

Бројот на жртви во пожарот во тетовската болница расте: До сега евидентирани 15 загинати лица, се испитува дали има и други

пред 10 мес.
Свет

Бројките од експлозиите во Кабул растат: Досега 103 лица загинати, а над 1.330 ранети

пред 10 мес.
Македонија

20 години од загинувањето на хероите кај Вејце

пред 1 година
потрагата по преживеани е прекината

Во пожарот на бродот со нуркачи во Калифорнија загинале 34 лица

пред 3 години
ДАЛИ НЕ БИЛЕ ПОЧИТУВАНИ СТАНДАРДИТЕ?

Се урна скеле на зграда во Тирана, две лица загинале, три со тешки повреди во болница

пред 3 години
слични инциденти не се ретка појава во источна Африка

Собирале гориво од превртена цистерна: Над 60 загинати во експлозија во Танзанија (ВИДЕО)

пред 3 години
прстот кон кинеска компанија

Продолжува потрагата по преживеани во урнатата седумкатница во Камбоџа во која загинаа најмалку 17 луѓе (ВИДЕО)

пред 3 години
Обвинителство излезе на местото на несерќата во Чаир

ОЈО: Извршен увид на местото каде две лица загинаа при вршење ископ

пред 3 години
Тешко е повредено и трето лице

Двајца браќа загинаа при одрон на земја во Чаир (ВИДЕО)

пред 3 години
УЖАСНО Е ДА СЕ ГЛЕДА ДОДЕКА СЕ ИСКАЧУВАШ

Монт Еверест – масовна гробница на 200 смрзнати алпинисти, меѓу нив и еден Македонец

пред 3 години
агонијата на островот продолжува

Шри Ланка: Екстремисти се дигнале во воздух за време на рација, 15 мртви, меѓу кои 6 деца

пред 3 години
СЕ ЗГОЛЕМУВА ЦРНИОТ БИЛАНС

Во бомбашките напади во Шри Ланка се убиени 359 лица

пред 3 години
По директен судар со друго возило

Автобус падна во провалија во Боливија, најмалку 25 загинати (ФОТО)

пред 3 години
во нападите загинаа 290, а 500 се повредени

Седум бомбаши самоубици го извеле нападот во Шри Ланка

пред 3 години
од почетокот на офанзивата

Десет дена борби околу Триполи, над 120 загинати и 500 повредени

пред 3 години
Македонија

Телата на загинатите од „цесната“ пренесени на Судска медицина

пред 3 години
уште 12 лица се во критична состојба, меѓу нив 4 годишно девојче

Бројот на жртви по нападот во Нов Зеланд се искачи на 50 лица

пред 3 години