Ознака: вработувања
Економија

Слајс отвора канцеларија и во Скопје, до крајот на годинава 200 нови вработувања

пред 1 година
Агенцијата ќе и ја достави потребната документација на ДКСК

Агенција за медиуми до Антикорупциска: Двете вработувања се на определено време за мониторинг на претсeдaтeлските избори

пред 1 година
вкупниот број на вработени во САСА надмина 680 лица

Нови вработувања на 44 млади лица во рудникот САСА

пред 1 година
нема точна бројка колку се имаат повлечено од работните места

Специјална комисија ќе прави ревизија на сомнителните постапки за вработување

пред 1 година
Македонија

Братот и сопругот на пратеничката Мира поднесоа оставки, синот не се откажа од ЕЛЕМ

пред 1 година
Најавува менување на начинот за избор на луѓето на високи позиции

Манчевски: Проблемот со вработување на роднини на функционери е од раководителите

пред 1 година
Македонија

Кирацовски: Побарав таткото на мојата сопруга да се повлече од работното место

пред 1 година
РЕАКЦИЈА НА СДСМ

Ќе се преиспита целиот процес на вработувања во јавниот сектор

пред 1 година
Македонија

Заев тврди дека дел од блиските на функционерите ќе се откажат од вработувањето во државните фирми

пред 1 година
Реакција од Брисел

Коцијанчиќ за Пресинг ТВ: Вработувањата мора да бидат транспарентни и секој да има еднаква шанса

пред 1 година
Министерот за „вработувања“ во тесно

Прашање за милион долари-кога говори вистинскиот Манчевски?

пред 1 година
Македонија

Бошњаковски: Ако се утврди протекционизам при вработувањата, тогаш ќе се реагира

пред 1 година
и должиме на јавноста одговори за овие прашања рече премиерот

Заев: Ако имало привилегии и протекции ќе побараме повлекување на вработувањата

пред 1 година
Стотици можеби илјадници луѓе се жртви на партиски инжинеринг, вели Силјановска

Силјановска Давкова: Народниот правобранител да ги провери вработувањата во администрацијата

пред 1 година
Се вработува, а има вишок администрација

Вишокот администрација преку тренинг ќе се подготвува за работа во приватниот сектор (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ново полнење на администрацијата од кафекувари до советници во очи на изборен период

пред 1 година
Поради зголемен обем на работа

Владата вработува слаткари, шанкери и кафе готвачи (ФОТО)

пред 2 години
По многубројните огласи за вработување во администрација

Заев тврди: Се пополнуваат испразнетите места

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: СДСМ спроведува проект за партизација на администрацијата (ВИДЕО)

пред 2 години
Една година по донесување на Законот за морал во политичкиот живот

Во Франција политичарите веќе не си вработуваат „деца,внуци и роднини“

пред 2 години