Ознака: вакцини
Економија

Репетиција во македонско-бугарската соработка: И со струјата се повтори приказната со вакцините!?

пред 2 години
Македонија

Иако половина Македонија се вакцинираше во Србија, Пендаровски тврди дека ЕУ ни помогнала со вакцини за корона

пред 2 години
Македонија

Проси-држава: По вакцини, Вучиќ ќе ни даде да јадеме и леб

пред 2 години
Македонија

Истажување: Oд кои вакцини имате најмалку шанси да завршите во болница или да умрете

пред 3 години
Свет

Во САД може да се патува со сите вакцини освен со Спутник

пред 3 години
Македонија

Комитетот за имунизација со нова одлука: Вакцинираните со кинески вакцини третата доза ќе можат да ја примат три месеци по втората

пред 3 години
Македонија

Бугарската Влада ќе и подари на Македонија 51.480 дози вакцини

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со прашања до Заев и Филипче: До каде е набавката на нови вакцини и каде заглавија купените „Фајзер“ и „Спутник“?

пред 3 години
Македонија

Сте слушнале за Самоа и Свети Винсент: Во нивно друштво сме по број на вакцинирани

пред 3 години
Регион

Бугарија може да фрли илјадници вакцини „АстраЗенека“

пред 3 години
Регион

Бугарија побара дозвола од ЕК за вакцините „АстраЗенека“ за Македонија, Албанија, Косово и БиХ

пред 3 години
Свет

Европската унија ги отвора границите за сите патници, но има еден услов!

пред 3 години
Свет

Германија ќе овозможи вакцинирање за сите возрасни од јуни

пред 3 години
Македонија

Унгарија донираше 6 000 вакцини против ковид за македонската гранична полиција

пред 3 години
Македонија

Д-р Петличковски: На добар пат сме да ја победиме пандемијата

пред 3 години
Свет

Посетителите на замокот на Дракула ќе добијат вакцина и бесплатен влез за изложба

пред 3 години
Регион

Кипар ги отвора границите за туристи, ама не ги прифаќа сите вакцини

пред 3 години
Македонија

И бугарскиот филантроп Милен Врабески лажел за вакцините-Во “Comac Medical” вакцинирани 70 лица, ниту едно од Македонија!

пред 3 години
Регион

Вучиќ: Имаме доволно вакцини, но немаме кого да вакцинираме

пред 3 години
Македонија

ЕУ ќе ни даде дури 4.000 вакцини

пред 3 години