Ознака: вакцини
Свет

СЗО: „Искористени“ над 780 илјади вакцини во целиот свет

пред 21 час
Регион

Албанија: Сите што се вакцинирани со кинески и руски вакцини ќе добијат сертификат

пред 21 час
Регион

Производството на „спутник В“ одобрено во Турција

пред 21 час
Македонија

Попладнево се очекува во земјава да пристигнат 10 илјади вакцини на „Фајзер“

пред 23 часа
Македонија

Филипче да се реши дали има или нема вакцини за ЈСП, Царина, Патарина

пред 5 дена
Регион

Министрите од кипарската Влада се вакцинираат со Астра Зенека за да испратат порака дека вакцината е безбедна

пред 5 дена
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: На лагите им нема крај, нема вакцини, а Филипче зборува за континуирана, дури и масовна вакцинација

пред 5 дена
Македонија

Снемува вакцини, Заев и Филипче се неспособни да обезбедат нови, да не беа донациите, и докторите ќе патуваа да се вакцинираат во Србија

пред 5 дена
Свет

Нобеловци бараат привремено откажување од интелектуална сопственост врз вакцините против Ковид-19

пред 5 дена
Свет

Тедрос: Некои земји сè уште немаат вакцини за најранливите групи, тоа е травестија

пред 2 недели
Регион

Во Албанија пристигна нова пратка од вакцините „Фајзер“

пред 2 недели
Свет

Вакцинираните Германци ќе имаат одредени привилегии во однос на невакцинираните

пред 2 недели
Регион

Кон: Кој ќе избере да не се вакцинира, го избира вирусот

пред 2 недели
Македонија

300 починати од Ковид-19 за една недела, и уште 60-тина слободни кревети во болниците, а Филипче вели се е под контрола

пред 2 недели
Македонија

Декласификација на податоците за вакцинирани во Македонија, да се види дали и колку функционери се вакцинирани преку ред

пред 3 недели
Македонија

Србија ни донира 20.000 дози од вакцината „Спутник“

пред 3 недели
Македонија

Почна вакцинацијата во Делчево и Каменица

пред 3 недели
Регион

Во Црна Гора почна вакцинацијата со АстраЗенека, први ја примија новинарите

пред 3 недели
Македонија

Заев: Ние сме држава, нема да ја носиме администрацијата да се вакцинира во Србија

пред 3 недели
границите се отвараат на 14 мај

Во Грција ќе можеме да влеземе со ПЦР тест, но дали ќе бидат признати сите вакцини?

пред 3 недели