Ознака: вакцини
Свет

Патување во ЕУ само со Фајзер и Астра Зенека, останатите вакцини не важат

пред 3 години
Македонија

Кинеските вакцини ќе пристигнат утре, се очекуваат и од „Фајзер“

пред 3 години
Регион

За еден ден во Грција пријавени 100.000 граѓани од 30-39 години за вакцинација со Астра Зенека

пред 3 години
Регион

Брнабиќ: Србија донираше уште 13.000 вакцини „Спутник V“ на Македонија

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Рекоа дека ќе има 300.000 вакцини, а тие не само што не пристигнаа, туку не биле ни нарачани

пред 3 години
српскиот претседател е регионален играч

Вучиќ решава македонски проблеми: По вакцини од него ќе добиеме и брза пруга

пред 3 години
Свет

Здравствениот регулатор на Бразил го одби увозот на руската вакцина Спутник В

пред 3 години
Свет

Германија ќе предложи вакцинација за сите полнолетни од јуни

пред 3 години
извештај на сзо

Сиромашните земји да умрат, имаат добиено само 0.3 проценти од сите произведени вакцини

пред 3 години
Свет

Француски производител на вакцини ги прекина преговорите со ЕК

пред 3 години
Македонија

Од денеска „Фајзер“ вакцините се распоредуваат на вакциналните пунктови

пред 3 години
Македонија

Филипче: Институтот Торлак ќе биде наш стратешки партнер на набавка на вакцини во периодот кој е пред нас

пред 3 години
Македонија

Димитров за најавените вакцини од ЕУ: Благодарност до пријателска Австрија и ЕК

пред 3 години
Свет

Фон дер Лајен: За Македонија се предвидени 119 илјади вакцини

пред 3 години
Регион

Грција ќе ги чека одлуките на ЕМА за имунизација со вакцината на Џонсон и Џонсон

пред 3 години
Македонија

Македонија ќе добие 119.000 вакцини „Фајзер“ преку Австрија

пред 3 години
Свет

СЗО: „Искористени“ над 780 илјади вакцини во целиот свет

пред 3 години
Регион

Албанија: Сите што се вакцинирани со кинески и руски вакцини ќе добијат сертификат

пред 3 години
Регион

Производството на „спутник В“ одобрено во Турција

пред 3 години
Македонија

Попладнево се очекува во земјава да пристигнат 10 илјади вакцини на „Фајзер“

пред 3 години