Ознака: тутун
Економија

Ќе се забранува увоз на тутун додека не се откупи домашниот

пред 1 година
Економија

ВМРО-ДПМНЕ ќе забрани увоз на тутун дури не се откупи од домашното производство

пред 2 години
Македонија

Љупчо Николовски исплашен и неповикан реагира за медиумско истражување за шверц на 100 тони тутун! Дали тој ја аминувал акцијата?

пред 2 години
Економија

Со влегување на Заеви во тутунскиот бизнис, се девалвира тутунот

пред 2 години
Економија

Малчески: Во Пелагонија се случува најголемиот грабеж во последните неколку години!

пред 2 години
Економија

Нова средба на тутунарите, откупувачите и министерот Хоџа

пред 2 години
Економија

Трипуновски: Килограм тутун колку кутија цигари, тутунарите се излажани, оставка на Заев!

пред 2 години
Економија

Откупени 80 отсто од реколтата тутун со досега највисока просечна цена од 222,5 денари

пред 3 години
Економија

Во земјите од бивша Југославија 600 илјади луѓе “мотаат“ тутун, оти така е поевтино

пред 4 години
паѓа продажбата на цигари

Гигант од тутунската индустрија укинува 2.300 работни места

пред 4 години
Економија

Со сузбивање на нелегалната продажба на тутун се штитат 20.000 семејства

пред 4 години
Економија

Царинската управа го сузбива шверцот: Запленети 13 тони тутун и 16,5 тони цигари(ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Спасовски: Цел на акцијата не беа граѓаните на Љуботен, туку конкретни лица кои учествувале во нелегални активности

пред 4 години
од Финансиска полиција соопштуваат

Акцијата во Љуботен e против нелегалниот увоз на тутун кој има високо ниво на пестициди и е штетен

пред 4 години
Економија

Новиот закон за тутун се потпиша, а бројот на тутунари се намалува оти заминуваат во странство

пред 4 години
во надеж дека процентот на млади кои пушат ќе се намали

Њујорк ја зголемува старосната граница за купување цигари од 18 на 21 година

пред 4 години
Економија

Милионски загуби од шверцот на тутун, губи државата, индустријата, граѓаните

пред 4 години
Економија

Заврши откупот на тутунот од ланската реколта, просечната цена 214,24 денари за килограм

пред 4 години
Економија

Државата лани изгубила над 18 милиони евра поради нелегалниот бизнис со режан тутун

пред 4 години
Економија

Кривични пријави за тројца скопјани кои не платиле акциза за преку 300 килограми тутун

пред 4 години