Заврши откупот на тутунот од ланската реколта, просечната цена 214,24 денари за килограм

18.03.2019 / 14:14
СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Економија

Мицкоски: Во декември велеа дека Буџетот е ликвиден, а сега не задолжија 870 милиони евра

пред 11 минута
Економија

Граѓаните уште утре имаат рок да ги потврдат или коригираат даночните пријави

пред 2 часа
Економија

Нема да има присилна наплата за даночни долгови доспеани во мај и јуни

пред 4 часа
за справување со последиците од пандемијата

Ново задолжување од 160 милиони евра

пред 4 часа
Економија

Народна банка: Продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити

пред 24 часа
Економија

Објавен повикот за технолошки развој за брзо прилагодување на последиците од Ковид-19

пред 1 ден
податоци на Народна банка

Граѓаните и компаниите сè повеќе плаќања вршат преку кредитните трансфери и платежните картички

пред 1 ден
Извештај на Светска банка

Од сиромашни ќе станеме уште посиромашни: Стапката ќе порасне на 20 отсто

пред 1 ден
Економија

Сет економски мерки мерки бараат и матичните лекари

пред 4 дена
Економија

Неделава ќе се носат уредбите за третиот сет мерки

пред 4 дена