Заврши откупот на тутунот од ланската реколта, просечната цена 214,24 денари за килограм

18.03.2019 / 14:14
СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Економија

Бектеши: Трговската соработка со Холандија изминатите години бележи континуиран раст

пред 6 часа
Економија

Почнува Глобалната недела за претприемништво, младите имаат амбиција да основаат бизнис

пред 6 часа
Економија

Протест и почеток на штрајк на вработените во прилепски „Еурокомпозит“

пред 7 часа
Економија

Банкарскиот систем здрав, а монетарната политика соодветна, според ММФ

пред 9 часа
Економија

Потрошувачките кредити најбарани од граѓаните

пред 9 часа
Економија

ММФ со критика за минимална плата,мој ДДВ, пензии, прогресивниот данок

пред 9 часа
Регулаторна го објави новиот ценовник

Од утре поевтин бензин

пред 9 часа
Економија

Конечната одлука на Фолксваген за погонот на Турција до крајот на 2019 година

пред 9 часа
Економија

Бил Гејтс е повторно најбогат човек на светот

пред 24 часа
Економија

Граѓаните сметаат дека Македонија е високо задолжена држава

пред 24 часа