Ознака: Тетово
вмро-дпмне обвинува

Десет дена по пожарот во Тетово се уште нема одоговор на овие прашања

пред 2 години
Хроника

Kaбелска телевизија на диво пронајдена во Тетово

пред 2 години
Македонија

Власта врши силен притисок врз медиумите за да не го третираат пожарот во тетовската болница

пред 2 години
Македонија

Изет Меџити: Да сум на местото на Заев, би ги прифатил оставките

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за пожарот во Тетово: Наместо огноотпорност од два часа, модуларната болница изгоре за две менути

пред 2 години
Македонија

Силјановска: Оставка е личен, а не дволичен чин

пред 2 години
Македонија

„Фитиљ“ болница: Во модуларната во Тетово се користеле лесно запаливи материјали

пред 2 години
тие не ја чекаа истрагата

Jанакиески, Пешев и Фрчкоски покажаа поголем морал од Филипче

пред 2 години
Македонија

Официјално: 14 настрадани во пожарот во Тетово

пред 2 години
Македонија

Бројот на жртви во пожарот во тетовската болница расте: До сега евидентирани 15 загинати лица, се испитува дали има и други

пред 2 години
Македонија

Трагедија на празник: Засега десет загинати во пожарот во Тетово

пред 2 години
Македонија

Се заразиле на свадба: За една недела во Тетово од Ковид-19 починале четворица членови од исто семејство

пред 2 години
Македонија

Тетово пред ковид експлозија

пред 2 години
Хроника

Одреден притвор за жената од Тетово која си го уби партнерот

пред 2 години
Македонија

Македонците во Тетово граѓани од втор ред: За нив нема документи само на македонски јазик

пред 2 години
Македонија

„Брако“ зема пари за модуларната болница во Тетово, но истата не се пушта во употреба и надлежните молчат, а граѓаните умираат

пред 3 години
Македонија

Модуларната болница во Тетово нема да почне со работа, утврдена е грешка при изградбата

пред 3 години
Хроника

Од банкомат на ТТК банка во Тетово украдени 1.300.000 денари

пред 3 години
Македонија

Николоски во посета на Тетово

пред 3 години
Магазин

Стефоска во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“: Одобрени се 89,5 милиони денари за изградбата на театар и библиотека во Тетово

пред 3 години