Од банкомат на ТТК банка во Тетово украдени 1.300.000 денари

16.03.2021 / 12:52

Тетовската полиција од вчера работи на откривање на сторители на кражба на 1.300.000 денари, кои се одземени насилно од банкомат на ТТК банка во Тетово. Вчера во 5 часот во СВР Тетово пријавена е кражба во банкарска филијала на улица „Борис Кидрич“ во Тетово.

– Насилно била отворена влезната врата од објектот и од банкоматот биле одземени четири каси со пари. Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово. Се расчистува случајот, информираат од СВР Тетово.

За настанот соопштение до јавноста испрати и ТТК банка.

– ТТК Банка АД Скопје ја информира јавноста дека на 15 март 2021 година, веднаш по завршување на забраната за движење вон работното време на Банката, извршена е кражба на парични средства од банкомат лоциран во експозитурата АРМ во Тетово од непознат сторител. При кражбата одземени се околу 1,3 милион денари, соопштуваат од банката.

Потенцираат дека целиот имот и средства на Банката се претходно осигурени во функција на елиминирање на ризиците од ваков вид настани. (МИА)

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Хроника

Претрес во ќелиите на осудените од „Диво насеље“-Одземени мобилни телефони

пред 3 дена
Хроника

Ги фатиле кај „Сопот“: Прилепчани во „Опел зафира“ шверцувале хероин

пред 2 недели
Хроника

Tрајче Заев потврди дека е во Дубаи

пред 2 недели
акција на ДЕА

Близок пријател на Заев и Спасовски падна со дрога во вредност од 800.000 евра

пред 2 недели
Хроника

Објавена потерница по посредникот во „Мафија“/„Дупликат“

пред 2 недели
Хроника

Филипче за фирмата од Хонг Конг: Такви суми никогаш немало ниту потпишано ниту исплатено

пред 4 недели
вмро-дпмне обвинува

Јавна тајна е дека Спасовски и неговите луѓе со нарко картелите се  во пакт!

пред 4 недели
Хроника

Глобалната иницијатива со нов извештај за трендовите на организираниот криминал во регионот

пред 1 месец
Хроника

Паднаа синовите на Дилавер Бојку

пред 1 месец
Хроника

Сведок на убиството на Саздовски: Му побараа лична карта или цигари и почнаа да го удираат

пред 2 мес.