Ознака: Тереза Меј
Магазин

Тереза Меј денсаше со хитовите на АББА, а потоа следуваше еден рок хит (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Тереза Меј очекува земјава да добие датум за почеток на преговорите

пред 1 година
Свет

Меј: И ветив на партијата дека ќе останам пратеник

пред 1 година
Свет

Меј и Трамп – Делиме ист став за безбедноста, вредностите и начинот на живот

пред 1 година
едвај дочекаа

Колку Британците ја „сакаат“: Овации по најавата дека си заминува (ВИДЕО)

пред 1 година
најавуваат соработка со наследникот за мирен брегзит

Лидерите на ЕУ реагираат на оставката на Тереза Меј

пред 1 година
Свет

Тереза Меј плачеше додека ја најавуваше својата оставка

пред 1 година
Свет

Британците ја чекаат оставката од Меј

пред 1 година
Британските медиуми пишуваат

Меј до крајот на неделата ќе си поднесе оставка?

пред 1 година
Владата и лабуристите не можат да постигнат консензус

Пропаднаа преговорите меѓу Меј и лабуристите за Договорот за Брегзит

пред 1 година
Британската премиерка со честитка до македонскиот претседател

Меј до Пендаровски: Се надевам на уште поблиска соработка меѓу Лондон и Скопје

пред 1 година
Свет

Тереза Меј се спореди себе си со Ливерпул: Кога сите мислат дека е готово, можеме да победиме

пред 1 година
БРЕГЗИТОТ ИМ СЕ УДРИ ОД ГЛАВА

Катастрофа на Меј на локалните избори

пред 1 година
НАЈНОВА АНКЕТА

На европски избори во Англија Фараж ќе ја растури Меј

пред 1 година
БРЕГЗИТОТ ВО ФАЗА MaY-DAY, MaY-DAY!

Судија ги шокира Британците – УК веќе не е во ЕУ, одлагањето на Брегзитот е нелегално

пред 1 година
Не се откажува

Не се откажува: Тереза Меј по четврти пат ќе го стави на гласање договорот за Брегзит

пред 1 година
Договорот на ново гласање

Британските пратеници по третпат ќе гласаат за договорот за Брегзит

пред 1 година
Министрите во британската Влада отворено се побунија против премиерката

Британски медиуми: Оставка на Тереза Меј ќе го спаси Брегзит

пред 1 година
ако не го поддржат договорот за излез

Меј ги предупреди пратениците на можно долго одлагање на Брегзит

пред 1 година
пратениците утре ќе гласаат за излез од Унијата без договор

Нов дебакл на Тереза Меј, парламентот одново против договорот за Брегзит

пред 1 година