Ознака: Тереза Меј
Свет

Меј се пишмани: Moжно е да не ја напуштиме Унијата

пред 1 година
премиерката нуди две можности до пратениците во парламентот

Тереза Меј се уште сака Брегзит да се случи на 29 март

пред 1 година
по сериозното слабеење на нејзините позиции

Тереза Меј на разговори со Јункер и лидерите на ЕУ

пред 1 година
Обраќање пред британскиот парламент

Меј бара повеќе време за преговори со ЕУ за границата со Ирска

пред 1 година
поранешниот британски премиер е против излегувањето на земјата од ЕУ

Тони Блер повикува на нов референдум за Брегзит

пред 1 година
Свет

Тереза Меј за момент може да здивне, тенка доверба за нејзината влада

пред 1 година
Лондон негира дека преговара со Брисел околу Брегзит

Велика Британија ќе ја напушти ЕУ на 29 март

пред 1 година
Порака на Макрон до Тереза Меј

Британија го доби најдобриот можен договор за излез од ЕУ

пред 2 години
НАРОДОТ САКА БОРЦИ

Тереза Меј со најголема поддршка откако е избрана за премиер

пред 2 години
Останува на чело на Конзервативната партија

Тереза Меј го „преживеа“ гласањето за недоверба

пред 2 години
Последен обид да ја обезбеди поддршката меѓу пратениците од Конзервативната партија

Меј најави повлекување пред изборите во 2022

пред 2 години
ПОЛИТИЧКА И СОЦИЈАЛНА БУРА ВО ЕУ

Брегзит влегува во драма на трите „М“

пред 2 години
Британија ќе причека за потврда на договорот за разделба со ЕУ

Би-Би-Си: Меј го откажа гласањето за Брегзит

пред 2 години
Премиерката Тереза Меј се бори за мнозинство

Британскиот парламент на 11 декември ќе гласа за договорот за Брегзит

пред 2 години
Свет

Меј со писмо побара од Британците поддршка за Брегзит

пред 2 години
Свет

ВО ЖИВО: Обраќање на Тереза Меј во британскиот парламент за договорот за Брегзит

пред 2 години
ОЛЕСНУВАЊЕ И ВО БРИСЕЛ И ВО ЛОНДОН

Постигнат Нацрт-договор за Брегзит, Тереза Меј доби едногласна поддршка од своите министри

пред 2 години
Британската премиерка оптимист за преговорите околу Брегзит

Меј: Преговорите за Брегзит се тешки, но се при крај

пред 2 години
НЕ МИСЛИ НА ОСТАВКА

Меј како „Денсинг квин“ на партиската конференција (ВИДЕО)

пред 2 години
Иницијатива на лидерите на Канада, Франција и Велика Британија

До 2030 година сите девојчиња да посетуваат училиште

пред 2 години