Ознака: светско првенство
Познат состав на Македонија за мундијалското деби против Јапонија

Даскалоски и Лазарески отпаднаа од комбинација

пред 9 мес.
Почнува ракометниот Мундијал

Последна шанса за генерацијата на Лазаров

пред 9 мес.
во пресрет на светското ракометно првенство во Германија и Данска

Гонзалес: Нема да биде лесно, одиме натпревар по натпревар

пред 10 мес.
Се формира Комитет

Србија, Грција, Бугарија и Романија и официјално ќе се кандидираат за Европско и Светско првенство во фудбал

пред 10 мес.
македонскиот „бомбардер“ во интервју за балкан-хендбол

Лазаров: Имаме тешка задача на СП во јануари, успех ќе биде ако ја поминеме групата

пред 10 мес.
„Црвено-жолтите" се дел од вториот шешир

Македонија ги дозна можните противници во баражот за СП

пред 10 мес.
За фудбалерите да имаат повеќе можности да бидат дел од Мундијалот

Јужна Америка бара Светско првенство на две години

пред 11 месец
по победата над селекцијата на андора

Македонските хокеари на чекор од освојување на златниот медал

пред 11 месец
македонските ракометарки во бараж со репрезентациите на Азербејџан, Исланд и Турција

Македонија домаќин на квалификциите за женското ракметно СП 2019 во Јапонија

пред 11 месец
македонските каратисти без медал

Машкиот кумите тим седми на Светското првенство во Мадрид

пред 11 месец