Ознака: свадба
Магазин

Измама на годината во Србија: Mладенци организирале лажна свадба за која не платиле, планот бил да ги соберат парите од подароците

пред 4 мес.
Магазин

Младоженец загинал од гром на сопствената свадба (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Магазин

Лацио дава 2000 евра помош за свадба

пред 1 година
Македонија

Нема гушкање и ракување: Младенците нема да смеат да одат по масите на гостите

пред 2 години
угостителите реагираат

Музичарите ќе можат да свират на свадби, ама не и во кафулиња и на концерти

пред 2 години
Економија

Дали со ПЦР тест или вакцина ќе се оди и на свадби?

пред 2 години
Магазин

За жал или за среќа: Короната одложи многу бракови и свадби

пред 2 години
Македонија

Епидемиолозите не можеле да ги најдат гостите кои беа на свадбата на внуката на Амди Бајрам

пред 2 години
Македонија

Полицијата прекинала свадба во Арачиново со 200 гости

пред 2 години
Македонија

Ќе има ли одговорност за функционерите кои правеа свадби надвор од Македонија?

пред 2 години
Македонија

Aмди Бајрам направи свадба за внуката со 600 гости во Турција: Се забавуваме на брод на Босфор, атмосферата е прекрасна

пред 2 години
Магазин

Свадбите може да ја прошират короната

пред 3 години
Македонија

Зекири: Кој ја зборува вистината Ахмети или таткото на ранетото момче?

пред 4 години
жител од селото Боровец

Пукал на свадба, по што бил приведен, а пиштолот му бил одземен

пред 4 години
две лица ќе се соочат со пријави за неовластено пукање од огнено оружје

Полицијата со „нула“ толеранција за пукањето на свадби

пред 4 години
Македонија

Пукање на свадба во гостиварско – две жени ранети, домаќинот приведен

пред 4 години
Македонија

Повредените свадбари од Мала Речица пренесени во Скопје

пред 4 години
истрагата ќе утврди како дошло до инцидентот

Пиштолџии се веселеле на свадба во Тетово двајца ранети, едниот син на пратеникот Џеват Адеми

пред 4 години
Македонија

Од свадба во болница – труење во Струга

пред 4 години
ИНЦИДЕНТ ВО ХАЛЕ

Така тоа го прави германската полиција – уапсени свадбари оти пукале со пиштол

пред 4 години