Полицијата прекинала свадба во Арачиново со 200 гости

23.10.2020 / 9:57

Полицијата вчера вечер околу 21 часот прекинала свадба во угостителски објект во скопско Арачиново, пишува Слободен печат.

Притоа интервенцијата полицијата во објектот биле затекнати околу 200 лица.

Свадбите и други семејни веселби и собирања се забранети од почетокот на епидемијата на Ковид -19 во земјава, а за прекршителите на овие забрани ќе следуваат соодветни пријави.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

Со 3.000 амадмани здружената опозиција го спречува гласањето по „папучи“

пред 2 часа
Македонија

Дачиќ го праша Заев каде ги продавал своите земјоделски производи, во Југославија или во Бугарија?

пред 3 часа
Македонија

Познато ми е како живееле Евреите во Македонија: Што говореше Симон Визентал, најпознатиот прогонувач на нацистите низ светот

пред 3 часа
Македонија

Aко Заев не каже за што преговарал со Бугарија, ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира МНР и Владата

пред 4 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Народот плаќа поскапи бензини поради Заев, кој ја покачи цената на акцизата на бензините

пред 6 часа
Македонија

И покрај понизното интервју на Заев, Бугарија најави вето за Макеоднија

пред 6 часа
Македонија

Реакција на ИНИ: Со политички меморандуми не може цела една нација и историска наука да се квалификуваат како фалсификаторство

пред 6 часа
Македонија

Дипломати од ЕУ потврдија дека Македонија ќе биде блокирана од страна на Бугарија на следниот министерски совет

пред 6 часа
Македонија

Ќе ни каже ли власта како да ги викаме Бугарите за да не бидеме казнети за говор на омраза?!

пред 6 часа
Македонија

Белгискиот проф. Детрез за Дојче веле: Изградбата на македонската нација во ништо не се разликува од бугарската

пред 6 часа