Ознака: репрезентација
Седмото место е најлошиот пласман во историјата за САД

По разочарувањето на Мундобаскет: НБА ѕвездите најавуваат кам-бек во репрезентацијата

пред 10 мес.
Црвено жолтите утре против Израел

Ангеловски: Ќе се обидеме од нас да зависат случувањата на теренот

пред 10 мес.
за квалификациите за ЕУРО 2020

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Израел и со Летонија

пред 10 мес.
би бил добро засилување во нападот

Лапсуз на Просинечки: Ибрахимовиќ повикан во репрезентацијата на БиХ (ВИДЕО)

пред 11 месец
следен противник е селекцијата на Јапонија

Македонските кадети го забележаа вториот пораз на Светското првенство

пред 11 месец
Спорт

Македонските каратисти со седум медали од Универзијадата во Загреб

пред 11 месец
вечерва во 18 часот во струмица

Македонските ракометари спремни да и се реваншираат на Грција

пред 1 година
низ нов драматичен натпревар

Македонија е на добар пат кон ЕП 2020 откако ремизираше со Исланд

пред 1 година
„Жолто-црвените” во групата 5

Македонија ги доби противниците за квалификациите за ЕП 2020

пред 1 година
пред утрешната ждрепка во Копенхаген

Македонија од третиот шешир ја чека групата за ЕП 2020

пред 1 година
Фудбалската репрезентација пред вториот квалификациски натпревар за ЕУРО 2020

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

пред 1 година
ФФМ на денешната седница донесе одлука

Милевски се враќа на селекторското место на репрезентацијата до 21 година

пред 1 година
Спорт

Можно е враќање на Меси во аргентинската репрезентација

пред 1 година
славниот италијански тренер си оди од клупата на Кина

Марчело Липи: Ми беше чест да водам репрезентација на толку важна држава

пред 1 година
Што не очекува на репрезентативен спортски план во 2019 година

Ракометен Мундијал и неколку првенства на дофат

пред 2 години
Спорт

Македонија подобра од Косово – еден меч не дели од квалификациите за Евробаскет 2021

пред 2 години
Денеска е ждрепката

Македонија ги добива противниците во квалификациите за ЕУРО 2020

пред 2 години
фудбалери до 17 години

Македонија ја совлада селекцијата на Фарски Острови

пред 2 години
На најновата ФИФА ранг листа

Македонија остана на 68. место

пред 2 години
Македонија води на полувреме

Пандев и Трајковски го газат Лихтенштајн

пред 2 години